Furcsa fajta ember a zentai. Bárhol jár a világban, soha nem felejti el hangsúlyozni, honnan jött, mert Zenta, ugyebár, a világ közepe.
Jó reggelt
A napokban Šabacon jártam. Vasárnap délután volt, és úgy döntöttünk, ebédelünk valahol a városban.
A szakemberek már jó ideje arra figyelmeztetnek, hogy az állati eredetű élelmiszerek antibiotikumokkal szennyezettek. A probléma globális jellegű, az egész emberiség egészsége veszélyeztetett.
A szocializmusban a magyar nemzetiség nemzettudatának alkalmi megerősödésében nacionalizmust, olykor sovinizmust vélt látni – és le is csapott – a hatalom. Aztán mi következett?
Számomra a reggel 6 órakor kezdődik. Másoknak 8-kor, megint másoknak 10-kor, vagy délben.
Meg kell a szívnek szakadni!

