2024. április 24., szerda
NŐI BL

Három év alatt másodszor bajnok a Barca

Egy félidő után érett a meglepetés a női Bajnokok Ligája szombat esti, eindhoveni fináléjában, amelyben a Barcelona és a Wolfsburg mérte össze erejét. A meccs a németek számára indult jobban, hiszen már a 3. percben vezettek a Barcelona végzetes védelmi hibája, illetve Pajor labdaszerzése és húszméteres bombagólja után. Még nagyobb lehetett a Wolfsburg szurkolóinak mosolya a 37. percben, amikor Pajor bal oldali bekanyarítását Popp fejelte be. A második félidő viszont rémálomszerűen vette kezdetét német szemszögből, hiszen a Hansen beadását bepofozó Guijarro közvetlenül a térfélcserét követően szépített (48.), majd szinte az első következő érdemleges Barca-támadás után már 2:2 állt a kijelzőn, Bonmati beadását Guijarro bólintotta be (50.). A Wolfsburg a sokkot követően összeszedte magát, és meg is nyerhette volna a találkozót, de a slusszpoén ismét az ő kapujuknál történt, egy tizenhatosbeli kavarodás végén Rolfö elé került a labda, aki kíméletlenül a kapu jobb oldalába tüzelt (70.), mint később kiderült, megnyerve csapatának a mérkőzést és a kupát. A Barcelona lányai 2021 után a második BL-címüket szerezték meg.

Női BL, döntő: Barcelona–Wolfsburg 3:2.

Nyitókép: Másodszor ült fel az európai női foci trónjára a Barcelona (Fotó: FC Barcelona)