A Vajdasági Magyar Művelődési Intézet április 7. és május 9. között kilencalkalmas táncházsorozatot tartott Vajdaság nyolc településén. A rendezvénysorozat utolsó állomása Törökkanizsa, Csóka, Tornyos, Tiszaszentmiklós, Szaján, Ada és Mohol után a zentai Petőfi Sándor Általános Iskola volt, ahol Juhász Gyula, a VMMI népzenekutatója, népzenei archivista, népzenész beszélt a programról és annak tapasztalatairól:
– A rendezvénysorozat célja az volt, hogy népszerűsítsük a népzene- és néptáncoktatást. Nyolc általános iskolában tartottuk meg a programot, többségében alsós tanulók számára. Az iskolákban sajnos csak 45 percig tartott egy-egy foglalkozás, ami magában foglalta a hangszerbemutatót is. Népzenei oktatókat és diákokat is bevontunk a programba. Ma Szakács Tamás és Szakáll Nikolett táncoktató páros vezette a foglalkozást, illetve természetesen zenészek is voltak. A gyerekek nagyon élvezték, hogy ki is próbálhatják a hangszereket, illetve énekelhettek, táncolhattak is. A táncházsorozat keretén belül ellátogattunk a Mojo Clubba is. A Vajdasági Magyar Művelődési Intézettel szerveztünk egy értéktár-konferenciát, ahol többek között a táncházat is bemutattuk. Ennek kapcsán szerveztük meg a Mojóban a táncházat, amely nagy sikert aratott, szinte telt ház volt.
Hozzátette, hogy a Tisza mentén élő magyar gyerekek jelentős része táncol, zenél vagy énekel különböző egyesületekben, de bíznak benne, hogy ez a szám tovább növelhető:
– A népzene- és a népiének-oktatásban, valamint a néptánccsoportokban is vannak még helyek, mindig van toborzás, mindig vesznek föl újakat, a helyi szinten működő egyesületek mindig szívesen várják a csatlakozókat. Zentán például van külön néptánccsoport a fölsős és az alsós korosztály részére.
Juhász Gyula hangsúlyozta, hogy a programot támogató Csoóri Sándor Alap jelentősen megkönnyíti a népzenét és néptáncot népszerűsítő munkát.

Nyitókép: Sterbik László, Csasznyi Imre, Juhász Gyula és Böröcz Bálint muzsikáltak (Gruik Zsuzsa felvétele)