Elmaradt a csoda!

Tovább tart azon csapatok negatív sorozata (0:151), amelyek az NBA playoffjában 0:3-as „gödörbe” kerültek, a Miami ugyanis viszonylag egyoldalú mérkőzésen legyőzte a Bostont a keleti főcsoportdöntő hetedik meccsén, így az utóbbi gárda a 3:3-ra való felkapaszkodást követően elmulasztotta a lehetőséget, hogy történelmet írjon. A szaksajtó széleskörű véleménye alapján favorit, elvileg jókora lélektani fölényben, hazai parketten játszó Celtics támadása teljes csődöt mondott a sorsdöntő ütközeten, az első néhány percet leszámítva Jimmy Butler és társai kézben tartották a találkozót, és a harmadik negyed végétől már nem is mutatott egy számjegyű különbséget a kijelző.

A Heat diadalának kulcsa Butler (28) és Caleb Martin (26) remek támadása mellett a kiváló kinti védekezés volt, hiszen a szívós emberfogással Eric Spoelstra legénysége borzalmas, 9/42-es hárompontos-mutatóba hajszolta a jellemzően sokkal jobban triplázó bostoniakat, akiknek ez a betli a mérkőzésbe és a teljes sorozatba került – a legeredményesebb Jaylen Brown (19) 1/9-cel, Derrick White (18) 2/9-cel, Jayson Tatum (14) 1/4-es hatékonysággal emelgette a távoli dobásokat. A keleti konferenciadöntős széria legjobbjának járó Larry Bird-trófeát Butler érdemelte ki, szoros szavazásban Martin előtt.

NBA, főcsoportdöntő, kelet: Boston–Miami 84:103 (a sorozatot a Miami nyerte 4:3-ra).

Nyitókép: Spoelstra edző (jobbról) minden várakozást felülmúló munkát végzett a Miami csapatával (Fotó: Beta/AP)