BAJNOKOK LIGÁJA

Manchesterben felborult a pálya

Nem volt kétséges, hogy a BL slágerelődöntőjének manchesteri visszavágóján melyik csapat volt a jobb, a City 4:0-val tarolta le a Real Madridot, így bejutott a torna június 10-ei, isztambuli fináléjába, ahol az Interrel mérheti össze erejét. Pep Guardiola legénysége hatalmas nyomással kezdte meg a mérkőzést, egy ideig csak Courtois bravúrjain múlott, hogy a Királyi Gárda nem került hátrányba, a 23. percben azonban megtört a jég, De Bruyne precíz kiugratását a jobbról középre mozgó Bernardo Silva vágta a kapu rövid oldalába. A hazai kapunál egy bődületes harmincméteres Kroos-felsőléccel, illetve negyedórával később már a saját és az előny duplázását ünnepelte a portugál középpályás, amikor egy gyors támadás végén Gündogan közvetlen közeli próbálkozását a madridiak belga hálóőre még védte, de a magasan kipattanó labdát Silva a kapu jobb oldalába fejelte (37.).

Kevin De Bruyne tökéletesen szervezte a City játékát (Fotó: Beta/AP)

A térfélcsere után annyiban változott a játék képe, hogy Carlo Ancelotti fiai valamivel többet tudtak veszélyeztetni, de a háló ismét az ő kapujukban rezdült, eldöntve a párharcot: De Bruyne baloldali szabadrúgását Akanji csúsztatta meg, Militão testéről pedig pechesen pattant tovább a játékszer, becsapva Courtois-t (76.). A Real számára csak a bírói ráadásban ért véget a vesszőfutás, egy labdaszerzést követően a percekkel korábban becserélt Foden és Alvarez játszott össze, előbbi remek kiugratását utóbbi váltotta gólra (90+1.). A City története során másodszor jutott be az elittorna fináléjába, 2021-ben Portóban a Chelsea-től szenvedett vereséget.

BL, elődöntő, visszavágó: Manchester City–Real Madrid 4:0 (tj. a Manchester City 5:1-gyel).

Nyitókép: Kevin De Bruyne tökéletesen szervezte a City játékát (Fotó: Beta/AP)