MAGYAR LABDARÚGÁS

Kiesett a Vasas!

Szombaton biztossá vált, hogy a Vasas a következő idényt a másodosztályban kezdi. Az angyalföldiek ugyan megpróbálkoztak a csodával, de rosszul indult számukra a Zalaegerszeg elleni hazai bajnoki. A védelem hibáját kihasználva ugyanis Németh gyorsan vezetéshez juttatta a kupagyőztes gárdát. A szebb napokat is megélt fővárosi csapat Hinora bombagóljával ugyan a második félidő közepén egyenlíteni tudott, ám ennél többre nem futotta erejéből. A megszerzett egy pont édeskevésnek bizonyult a bennmaradásért folytatott küzdelemben. Megjegyzendő, hogy a vendégek sem biztosították még be az első osztályú tagságukat, jó helyzetben vannak, az utolsó két fordulóban ehhez már egy döntetlen is elegendő számukra. A Honvéd sokat köszönhet a kapusának, Szappanosnak, aki látványos bravúrokat bemutatva megőrizte kapuja érintetlenségét Debrecenben. A vörös-feketéknek a végelszámolásnál ez az egy pont még sokat érhet. A Lokinál viszont foghatják a fejüket, hiszen a csapat óriási lehetőséget szalasztott el, esetleges győzelem esetén a hajdúságiak a dobogó harmadik fokára léphettek volna fel. A Paks ugyanis Mezőkövesden szenvedett megsemmisítő vereséget, a kövesdi találkozó hőse a mesterhármast jegyző Dražić volt. Ilyen előzmények után igencsak parázs meccsre számíthatunk majd a jövő heti Honvéd–Mezőkövesd kiesési rangadón, amelynek vesztese nehéz helyzetben találhatja magát az utolsó forduló előtt.

Ahogy arra számítani lehetett, a Ferencvárosnál a játékosok nem tudtak ráhangolódni a kecskeméti vendégszereplésre. A hazai csapat végig motiváltan játszott, és megérdemelt győzelmet aratott. A zöld-fehérek még akkor sem csipkedték magukat, miután Szalai vezetést szerzett a Kecskemétnek. A fejben máshol levő bajnokcsapat ráadásul a hajrára Abena buta szabálytalankodását követően emberhátrányba is került. Mindez semmit sem vont el Tóth érdemeiből, aki az utolsó percekben szép kapáslövéssel eldöntötte a győztes kilétét. Érdekesség, hogy az újonc csapat három bajnoki mérkőzésen hét pontot szerzett a Fradival szemben. Vasárnap délután gól nélküli első negyvenöt percet követően a Kisvárda remek második félidei játékával legyőzte az Újpestet, és a táblázaton a hatodik helyre lépett fel.

Érthető a Vasas játékosainak szomorúsága

A 31. forduló: Vasas–Zalaegerszeg 1:1 (Hinora 63., illetve Németh 6.), Debrecen–Honvéd 0:0, Kecskemét–Ferencváros 2:0 (Szalai 34., Tóth 86.), Mezőkövesd–Paks 6:1 (Dražić 5., 38., 70., Vajda 49., Brtan 52., Molnár 79., illetve Windecker 68.), Kisvárda–Újpest 2:0 (Matheus 68., Ilievszki 79.).