SZABADKAI SPORTHÍREK

Nagyüzem a kerékpárosoknál

A Spartacus kerékpározói több jelentős versenyen vettek részt az elmúlt időszakban. A szlovákiai Gyűgyön (Dudice) megtartott versenyen Perčić Nikolina az időfutamon (13,5 km) a 7., az országúti futamon (47 km) a 12. helyet szerezte meg, Perčić Ivan az időfutamot (22,5 km) a 38. legjobb idővel teljesítette, az országútin (65 km) a 45. helyen ért célba, míg Vuk Trišić időfutamban (22,5 km) a 25., az országútin (65 km) pedig a 27. helyen végzett.

Újvidéken rendezték meg a vajdasági időfutam-bajnokságot, amely szerbiai kupaverseny is volt egyben. A Spartacus csapatából Kőrösi Miklós a 19,8 km-es távon a szerbiai kupán és a tartományi bajnokságon is ezüstérmet nyert, Nikola Vujković Lamić a vajdasági bajnokságon a 2., a szerbiai kupán a 4. helyet szerezte meg, míg Mihajlo Bolić (24,75 km) a vajdasági bajnokságon a 6, a szerbiai kupán a 14. helyen végzett. A Szekszárdon rendezett magyar kupaversenyen Perčić Nikolina (25 km) a 4., Vuk Trišić (75 km) a 6, Perčić Ivan (75 km) pedig a 7. helyen zárt.

A zombori tartományi országúti bajnokságon, amelyet a szerbiai kupáért is pontoztak, a szabadkai kerékpározók a következő eredményeket érték el: Perčić Nikolina (40,5 km, a vajdasági bajnokságon 1., a szerbiai kupában 3. hely), Uroš Bašić Palković (8,1 km, 8. és 22. hely), Perčić Ivan (35,1 km, 2. és 3. hely), Vuk Trišić (35,1 km, 4. és 7. hely), Nikola Vujković Lamić (35,1 km, 5. és 8. hely), Kőrösi Miklós (35,1 km, 3. és 4. hely), Mihajlo Bolić (94,5 km, 1. és 4. hely). A Csehországban rendezett Békekupán a serdülőválogatottban Vuk Trišić és Perčić Ivan képviselte a szabadkai színeket.

Rajtra készen (A Spartacus Kerékpárklub felvétele)

A férfi kosárlabda Szuperliga A csoportjának 2. fordulójában a Spartacus 87:67-re kikapott a fővárosban az OKK Beograd csapatától. A másik mérkőzésen: FMP Železnik–Zlatibor 112:81. A csoportot a 4 pontos FMP vezeti, a szintén 4 pontos OKK Beograd, valamint a 2-2 pontos Spartacus és Zlatibor előtt. A B csoportban: Vojvodina–Mega 74:83. A Metalac–Borac mérkőzést május 14-ére halasztották. A sorrend: Vojvodina 3, Mega 2, Metalac (–1) 1, Borac (–2) 0 ponttal.

Férfi kézilabda, Szuper B liga, 21. forduló: Kolubara–Spartacus 27:27, Szivác–Vrbas 20:25, Hercegovac–Sinđelić 38:27, Crvenka–Ub 28:23, Lavovi–Apatin 28:25, Smederevo–Inđija 33:33. Az élcsoport: Smederevo 31, Ub 31, Spartacus 28, Crvenka 27, Vrbas 27 ponttal stb.

Nyitókép: Rajtra készen (A Spartacus Kerékpárklub felvétele)