SZABADKAI SPORTHÍREK

Három érem a horvát fővárosból

A Palicsi Evezősklub versenyzői három érmet nyertek Zágrábban a 39. alkalommal megtartott Croatia Open nemzetközi regattán. A verseny első napján két medál volt a palicsi mérleg, miután előbb Csipak Szergej a smederevói Lazar Živanovićtyal ifjúsági kétpárevezősben elsőként ért célba, majd Malatinszki Laura a nagybecskereki Nataša Kojčićtyal pionír kétpárevezősben a harmadik helyen végzett. Másnap a Csipak–Živanović páros ezüstöt szerzett junior kétpárban.

Elena Puškar a dobogó második fokán (A Spartacus felvétele)

A Spartacus atlétái sikeresen szerepeltek Nagybecskereken a tartományi mezeifutó-bajnokságon, amely egyben az atlétikai iskolák bajnoksága is volt. A szabadkai csapat legjobb eredményét Elena Puškar érte el, aki 1500 méteren az idősebb pionírok mezőnyében a 2. helyen ért célba. Sövény Ferenc a fiatalabb pionírok 1500 méteres távján állhatott fel a dobogó harmadik fokára. Az atlétikai iskolák tagjai 350 métert teljesítettek, s ezzel kapcsolatban a Spartacus edzői elmondták, a több mint száz fiatal atléta részvételével megtartott verseny nagyon magas színvonalat képviselt, hiszen minden futamban több mint húszan álltak rajthoz.