SZABADKAI SPORTHÍREK

Lana idei második tornagyőzelme

Lana Virc, a Spartacus teniszezője a 16 éven aluliak mezőnyében megnyerte az Adriatic Kupa nevű tornát, melyet Horvátországban tartottak. Virc az 1. fordulóban a horvát Helena Balićot, a 2.-ban az olasz Giuli Giorgit győzte le, a nyolcaddöntőben még egy olasz, Givera Spinelli következett, a negyeddöntőben a szlovén Kaja Ocvirk sem tudta megállítani a szabadkai játékost, ahogy az elődöntőben a horvát Marta Dobrić sem. A döntőben újabb horvát játékos, Lara Šerić várt Vircre, aki ezúttal is kiválóan játszott, és 6:3, 6:7, 7:5-ös eredménnyel megszerezte a tornagyőzelmet.

Lana Virc (jobbról kékben) a tornagyőztesnek járó serleggel

A Spartacus kerékpározói részt vettek a magyarországi Kajdacson az idénynyitó futamon. A 17 éven aluli lányok 22 km-es távján Perčić Nikolina a 4. helyen ért célba, a 13 éven aluli fiúk (12 km) versengésében Uroš Bašić Palković a 6., a 23 év alattiak (110 km) között pedig Mihajlo Bolić a 17. helyen ért célba.

Öt érmet nyertek a Veterán Paraíjászklub versenyzői Pancsován az országos paraíjász-bajnokságon. Aranyérmet nyert Aleksandar Žepinić a felnőttek, Veselin Uzelac a felnőttek összetett íj kategóriájában és Saša Babić a veteránok olimpiai íj kategóriájában, míg Siniša Matković (felnőttek, olimpiai íj) és Szabó Cs. Ernő (felnőttek, összetett íj) ezüstérmet nyertek.

Férfi kosárlabda, I. liga, 27. forduló: Sloboda–Spartacus 63:91, Vojvodina–Dynamic 96:77, Tamiš–Dunav 85:87, Zdravlje–Versec 96:93, Metalac–Novi Pazar 97:99, Sloga–Zlatibor 82:95, Kolubara–OKK Beograd, Čačak 94–Mladost. Az élcsoport: Zlatibor 47, Spartacus 47, Metalac 46, Vojvodina 46 ponttal stb.

Férfi kézilabda, Szuper B liga, 16. forduló: Spartacus–Inđija 34:24, Vrbas–Ub 30:21, Sinđelić–Apatin 31:28, Szivác–Smederevo 24:24, Kolubara–Lavovi 27:23, Hercegovac–Crvenka 30:28. Az élcsoport: Smederevo 24, Ub 24, Spartacus 22, Vrbas 21 ponttal stb.

Nyitókép: Lana Virc (jobbról kékben) a tornagyőztesnek járó serleggel