EB-SELEJTEZŐ

Tökéletes magyar rajt

Remekül nyitotta a jövő évi németországi Európa-bajnokság selejtezős sorozatát Magyarország, amely a G csoport 2. fordulójában – saját első meccsén – kiváló játékkal már a nagyszünetre kialakította Bulgária ellen a 3:0-s végeredményt. Marco Rossi tanítványai hamar vezettek, amikor Vécsei Bálint egy szöglet után közelről pofozta a hálóba a labdát (7.). A 26. percben már az előny duplázását ünnepelhette a Puskás Aréna közönsége, amikor Szoboszlai Dominik ígéretes helyzetből végezhetett el szabadrúgást, a Leipzig pompás specialistája pedig a bal felsőbe tekert. A három pont sorsa az első félidő hajrájában dőlt el, amikor egy szép akció végén Ádám Martin passzolt higgadtan a kapuba (39.).

Szerbia küzdelmes meccsen, Dušan Vlahović hajrábeli duplázásával (78., 90+6.) hozta el a győzelmet Montenegróból, ezzel vezeti a csoportot a magyarok előtt.

Eredmények, 2. forduló, B csoport: Írország–Franciaország 0:1, Hollandia–Gibraltár 3:0.