MAGYAR LABDARÚGÁS

Az éllovas nem bírt el a sereghajtóval

Kisebb meglepetésre a Ferencváros–Vasas találkozó gól nélküli döntetlennel ért véget. A címvédő és éllovas zöld-fehérek igencsak álmoskásan játszottak az első félidőben, noha a második játékrészre rákapcsoltak, és helyzeteket is kidolgoztak, gólt nem tudtak szerezni. Ki kell emelni a vendégek hálóőrét, Uramot, aki néhány alkalommal látványos védéssel őrizte meg kapuja érintetlenségét, amikor pedig már ő is verve volt, a kapufa segítette ki. Figyelemre méltó, hogy bár a Fradi 14 (!) szögletet végezhetett el, egyből sem tudott komoly gólhelyzetet kialakítani.

A forduló a Kisvárda–Paks mérkőzéssel kezdődött. A találkozó nagy részében a hazaiak játszottak mezőnyfölényben, ezért is volt némileg váratlan, hogy egy ellentámadást követően a tolnaiak büntetőhöz, majd Varga pontos lövését követően előnyhöz jussanak. A második félidőben Mešanović értékesített büntetőjével kiegyenlítettek a hazaiak, akik ezt követően is többet tettek a vezetés megszerzéséért. Erőfeszítésüket siker koronázta, igaz, Ötvös találatához kellett a paksi védelem bakisorozata is. Még nagyobb mázlival egyenlített Skribek az utolsó percekben. A vendégeknek egy pontot érő gólhoz az is kellett, hogy Hindrich kapus hatalmasat hibázzon, amivel bérelt helye lesz egy szilveszteri bakiparádé-összeállításban.

A 17. forduló: Debrecen–Zalaegerszeg 3:0 (Szécsi 3., Dzsudzsák 36., Babunszki 53.), Ferencváros–Vasas 0:0, Kisvárda–Paks 2:2 (Mešanović 64., Ötvös 80., illetve Varga 25., Skribek 91.), Mezőkövesd–Puskás Akadémia 1:0 (Dražić 80.), Újpest–Honvéd 3:1 (Kastrati 61., Antonov 75., illetve Lukić 30.).