SZABADKAI SPORTHÍREK

Rangos jégkorongtorna a hétvégén

A kisstadionban 13. alkalommal tartották meg a Spartans elnevezésű jégkorongtornát, melyen két korosztályban (U8 és U10) összesen tizenhárom magyarországi, bosznia-hercegovinai és szerbiai csapat mintegy 130 fiatal jégkorongozója lépett jégre. Ebben a két korosztályban nem az eredményeken van a hangsúly, így a gólokat ezúttal sem jegyezték, sokkal inkább az a lényeg, hogy a gyerekek mindenféle nyomás nélkül játsszanak, és barátkozzanak hasonló korú társaikkal. A Spartacus és a szarajevói Vukovi 12 és 15 éven aluliakból álló csapatai két-két barátságos mérkőzést játszottak egymással. Mind a négy találkozót a szabadkai csapat nyerte meg, a 12 éven aluliak között 7:1-es és 3:2-es, a 15 évnél fiatalabbak között pedig 8:0-s és 10:5-s hazai siker született.

Az előttünk álló hétvégén 17. alkalommal rendezik meg a Winter Classic elnevezésű nemzetközi veterán-jégkorongtornát. A +30-as korosztályban 5 csapat (Maribor, amerikai–kanadai North Hockey, Vojvodina, C. zvezda, Noćne ptice), a +40-es korosztályban pedig 8 együttes (Spartacus, North Hockey, cseh Basa Stumperk és Silesian, szlovák Old Boys, Jesenice, Kiskőrös, Čunjevi, Drvene nogice, Vojvodina) küzd a helyezésekért. A torna pénteken 13 órakor a Maribor–North Hockey mérkőzéssel kezdődik, amit további tíz mérkőzés követ. Szombaton 9 és 20 óra között tizenkét mérkőzést tekinthetnek meg a sportág kedvelői, vasárnap pedig 8 és 14 óra között hét mérkőzést rendeznek. A tornára a belépés díjtalan.

A Spartacus labdarúgói Törökországban készülnek a bajnokság folytatására. A Kék Galambok az Újpesttől 3:1-re kikaptak, majd az azeri Sabailt és az orosz Voronyezst Hrstić góljaival 1:0-ra legyőzték, a legutolsó edzőmeccsen pedig 2:2-es döntetlent értek el a kazah Aktobe ellen.

Két érmet nyertek a Spartacus atlétái Belgrád fedett pályás nyílt bajnokságán, melyen a szerbiai versenyzők mellett romániai, észak-macedóniai, bosznia-hercegovinai és montenegrói atléták vettek részt. A még ifjúsági korban lévő Maksim Puškar sérülése a múlté, hiszen 3000 méteren a felnőttek között a 2. helyen ért célba. Darijo Bašić Palković 400 méteren 50,16-os egyéni csúccsal a 7. helyen végzett, Stefan Mihajlović 60 méteren 8,04-gyel, 200 méteren pedig 25,27-tel ért el egyéni csúcsot, s ugyanezt tette Elena Puškar is, aki 2:34,34-gyel bronzérmet nyert 800 méteren. Újvidéken rendezték az idősebb juniorok tartományi fedett pályás bajnokságát, melyen Višnja Vilov távolugrásban 505 centiméterrel a 3. helyet szerezte meg, míg 60 méteren 8,40-nel a 9. helyen ért célba. Az első versenyén szerepelt Mihajlo Božić 60 méteren 7,61-gyel a 4. helyet szerezte meg.

Elena Puškar (jobbról) a dobogó harmadik fokán (Fotó: Spartacus Atlétikaklub)

A Spartacus kerékpározói közül öten rajthoz álltak Šiden az országos cyclocross-bajnokságon. A szabadkai versenyzők a következő eredményeket érték el: Perčić Nikolina (serdülő lányok, 3,6 km) 5. hely, Perčić Ivan (serdülők, 6,75 km) 4. hely, Vuk Trišić (serdülők) 11. hely, Bogdan Mandić (fiatalabb serdülők, 4,8 km) 18. hely, Uroš Bašić Palković (haladók, 3,5 km) 15. hely.

Kosárlabda, I. liga, férfiak, 19. forduló: Čačak–Spartacus 79:85, Zdravlje–Kolubara 97:90, Metalac–Tamiš 83:63, Zlatibor–Sloboda 81:71, Novi Pazar–Dynamic 71:69, Versec–Dunav 110:88, Mladost–OKK Beograd 80:79. Az élcsoport: Zlatibor 35, Metalac 34, Dynamic 31, Vojvodina 30, Spartacus 30 ponttal stb. Nők, 14. forduló: C. zvezda–Spartacus 103:51, Partizan–Kraljevo 75:87, Radnički (K)–Art Basket 48:103, Versec–Novosadska ŽKA 74:61, Sloga–Vojvodina 64:66, Vrbas–Duga 64:55. Az élcsoport: Kraljevo 27, C. zvezda 26, Art Basket 24, … 11. Spartacus 16 ponttal stb.

Nyitókép: Elena Puškar (jobbról) a dobogó harmadik fokán (Fotó: Spartacus Atlétikaklub)