2024. április 24., szerda
VÍZILABDA

Győzelmekkel folytatta a Spartacus

A Spartacus csapata a téli szünet után is jó formában folytatja szereplését az I. B ligában. Uroš Tešić együttese a múlt héten két mérkőzést játszott, előbb a 3. fordulóból elhalasztott, Banja Luka elleni találkozót pótolták, ahol a szabadkaiak könnyedén nyertek, majd az aktuális fordulóban a Palilula otthonában arattak háromgólos győzelmet. A belgrádiak jelenleg másodikak a tabellán, így szoros meccsre lehetett számítani. Az első félidő ennek megfelelően alakult, a szünetben 7:7 állt az eredményjelzőn. A harmadik játékrészben sem tudott felülkerekedni egyik csapat sem, a záróetap viszont a vendégek meggyőző fölényét hozta, a Spartacus Stojanović vezérletével 4:1-re nyerte meg a negyedet, így megőrizte veretlenségét és vezető helyét a táblázaton. Az alapszakaszból még két forduló van hátra, ezt követően felső- és alsóházra oszlik majd a mezőny.

I. B liga, 9. forduló: Singidunum–Rasina 11:10, Palilula–Spartacus 10:13 (4:3, 3:4, 2:2, 1:4), Dorćol–Vračar 10:7, Taurunum–Borac 18:6, TENT–Banja Luka 14:4. A 3. fordulóból: Banja Luka–Spartacus 5:22. Az élcsoport: Spartacus 24, Palilula 22, TENT és Dorćol 21 pont.
A hétvégén Újvidéken lezajlott a hazai női kupa selejtező tornája. A Vojvodina nem talált legyőzőre, magabiztosan, 9 ponttal jutott be a döntőbe, ahol ellenfele a második helyezett Crvena zvezda lesz. A döntőt vasárnap 17 órakor játsszák Belgrádban.

Női kupa, 1. forduló: Vojvodina–Spartacus 20:7, C. zvezda–Partizan 18:9. 2. forduló: Partizan–Spartacus 10:10, Vojvodina–C. zvezda 13:8. 3. forduló: C. zvezda–Spartacus 24:3, Vojvodina–Partizan 14:7. A végeredmény: 1. Vojvodina 9, 2. C. zvezda 6, 3. Partizan 1, 4. Spartacus 1 pont.

A női magyar kupa döntőjét és az Eurokupa-meccset követően a Ferencváros sorozatban harmadszor is legyőzte az UVSE-t, a zöld-fehérek ezúttal a magyar bajnokság 8. fordulójában lépték le a lilákat. A Fradi és a Dunaújváros egyaránt veretlenül áll a tabellán, mindkét együttesnek van egy-egy elhalasztott találkozója.

Magyar női bajnokság, 8. forduló: Szentes–Szeged 10:5, Dunaújváros–Tatabánya 20:7, BVSC–Győr 16:6, Eger–III. Kerület 12:6, FTC–UVSE 13:6. Az élcsoport: FTC, Dunaújváros és UVSE 21, Eger 15 pont.

Magyar férfibajnokság, 10. forduló: FTC–Vasas 10:5, UVSE–Miskolc 16:12, Kaposvár–BVSC 10:16, Szeged–Szolnok 9:8, Pécs–KSI 14:12, OSC–Eger 9:10, Honvéd–Szentes 13:4. Az élcsoport: FTC 30, Szolnok 25, OSC és Vasas 24 pont.

Nyitókép: A Spartacus várhatóan első helyen zárja az alapszakaszt (Dejan Vuković felvétele)