2024. április 24., szerda

Az Inter rijádi diadala

A spanyol szuperkupához hasonlóan az olaszok is Szaúd-Arábia fővárosában, Rijádban, a Fahd Király Stadionban rendezték saját első szezonbeli kupameccsüket, amelyen a két milánói gigász csapott össze. Hamar eldőlt a találkozó, hiszen egy gyors támadás végén Barella átadásából Dimarco már a 10. percben vezetést szerzett az Internek, a 21. percben pedig Džeko egy pazar megindulás és szép csel után lőtt a hosszú alsóba. A Milan küzdött az életben maradásért, de a szépítési lehetőségei mind kimaradtak, a 77. percben pedig Lautaro Martínez Skriniar felívelt labdájával fordult le védőjéről, és külsővel kilőtte a kapu bal oldalát.

Angol bajnokság, pótlás a 7. fordulóból: Crystal Palace–Manchester United 1:1. Az élcsoport (20 forduló után): Arsenal (–1) 47, Manchester City (–1) és Manchester United 39 pont stb. FA-kupa, 1/32: Leeds–Cardiff 5:2. Olasz szuperkupa, döntő: Inter–Milan 3:0. Spanyol Király-kupa, nyolcaddöntő: Gijón–Valencia 0:4, Athletic Bilbao–Espanyol 1:0, Betis–Osasuna 1:1, h. u. 2:2, tizenegyesekkel 2:4, Levante–Atlético Madrid 0:2.

Nyitókép: A Barcelona után az Inter ünnepelt szuperkupa-győzelmet Rijádban (Fotó: Beta/AP)