2024. április 27., szombat
FÉRFI VB-SELEJTEZŐ

Belgrád kiállta a török ostromot

Létfontosságú újabb győzelmet szerzett a jövő évi, Fülöp-szigeteki–japán–indonéz férfi világbajnokság selejtezőjében Szerbia, ami után Svetislav Pešić csapata az eddigieknél sokkal nyugodtabban alhat. Belgrádban hétfő este Törökország volt az ellenfél, amelyet a Sasok a pokoli hangulatú isztambuli parketten csak drámai végjáték után győztek le. Nem történt ez másként most sem, a szerb fővárosban egyszer sem volt néhány pontnál nagyobb a különbség, az utolsó percekre fej fej melletti állással fordultak a csapatok. Az utolsó kosarakat a meccsen legeredményesebb szerb, Marko Gudurić (18) szerezte, két büntetője után (77:76) még több mint egy perc állt az órán. A végjátékban aztán török labdavesztést szerb követett, így az utolsó támadást a vendégek vezethették a győzelemért, azonban a klasszis Scottie Wilbekin (22) dobása csak a gyűrűt érte.

Magyarország elsősorban a 31:10-re lehozott harmadik negyednek köszönhetően Szombathelyen felülmúlta Csehországot, így nem minden esély nélkül várja az utolsó, februári selejtezős ablakot.

Eredmények, 10. forduló, A csoport: Lettország–Nagy-Britannia 79:63, Szerbia–Törökország 77:76, Belgium–Görögország 70:72. A sorrend: Lettország 15, Szerbia és Görögország 13, Törökország és Belgium 11, Nagy-Britannia 9 pont. B csoport: Szlovénia–Németország 81:75, Finnország–Észtország 91:71, Svédország–Izrael 71:68. A sorrend: Németország és Finnország 18, Szlovénia 17, Svédország 15, Izrael 13, Észtország 12 pont. C csoport: Franciaország–Bosznia-Hercegovina 92:56, Montenegró–Litvánia 56:65, Magyarország–Csehország 83:69. A sorrend: Franciaország és Litvánia 18, Montenegró 16, Bosznia-Hercegovina és Magyarország 15, Csehország 13 pont. D csoport: Spanyolország–Hollandia 84:72, Grúzia–Olaszország 84:85, Ukrajna–Izland 79:72. A sorrend: Spanyolország 15, Olaszország 14, Grúzia és Izland 12, Ukrajna 11, Hollandia 8 pont.

Túl erős volt a Celtics

Az idény eddigi legjobb meccsét hozta az Oklahoma mezében Aleksej Pokuševski, a fiatal szerb kezdőként hatékony dobással 16 pontot, 14 lepattanót és 3 blokkot jegyzett Bostonban, ahol a Thunder késhegyre menő fináléban maradt alul.

NBA, alapszakasz: Detroit–Toronto 111:115, Orlando–Charlotte 105:112, Boston–Oklahoma 126:122, Miami–Phoenix 113:112, Houston–LA Clippers 106:122, Milwauee–Atlanta 106:121, Golden State–San Antonio 132:95.

Nyitókép: Pešić edző joggal izgulhatott, a törökök nagyon nehezen adták meg magukat (Fotó: Beta)