2024. április 27., szombat

Argentin tini lett az Olimpico hőse

Csak néhány nap múlva tölti be a 18. életévét Luka Romero, akinek a győztes góljával a Lazio minimális arányban megverte a friss első ligás Monzát a Serie A hétközi fordulójában. Az argentin tinédzser a második félidő elején csereként futott ki a római Stadio Olimpico gyepére, és a 69. percben döntötte el a három pont sorsát, amikor Pedro lövését még hárította Di Gregorio kapus, ő azonban lecsapott a kipattanóra. Eközben a Juventus Kean találatával sorozatban ötödször nyert – ráadásul ugyanennyiszer kapott gól nélkül – Veronában, amivel a tabella negyedik helyére jött fel.

Angol ligakupa, 1/16: Arsenal–Brighton 1:3, Newcastle–Crystal Palace 0:0, tizenegyesekkel 3:2, Nottingham–Tottenham 2:0, Southampton–Sheffield Wednesday 1:1, tizenegyesekkel 6:5, West Ham–Blackburn 2:2, tizenegyesekkel 9:10, Wolverhampton–Leeds 1:0, Manchester City–Chelsea 2:0, Liverpool–Derby 0:0, tizenegyesekkel 3:2, Manchester United–Aston Villa 4:2. Német bajnokság, 14. forduló: Köln–Leverkusen 1:2, Frankfurt–Hoffenheim 4:2, Leipzig–Freiburg 3:1, Schalke–Mainz 1:0, Union–Augsburg 2:2. Az élcsoport: Bayern 31, Union és Freiburg 27 pont stb. Magyar bajnokság, 15. forduló: Debrecen–Mezőkövesd 1:0, Ferencváros–Paks 3:2, Újpest–Fehérvár 2:1, Honvéd–Vasas 2:0. Az élcsoport: Ferencváros (–2) 31, Kisvárda és Kecskemét 25 pont stb. Olasz bajnokság, 14. forduló: Lecce–Atalanta 2:1, Sassuolo–Roma 1:1, Fiorentina–Salernitana 2:1, Inter–Bologna 6:1, Torino–Sampdoria 2:0, Verona–Juventus 0:1, Lazio–Monza 1:0. Az élcsoport: Napoli 38, Lazio és Milan 30 pont stb. Spanyol bajnokság, 14. forduló: Almería–Getafe 1:0, Sevilla–Real Sociedad 1:2, Espanyol–Villarreal 0:1, Mallorca–Atlético Madrid 1:0, Rayo Vallecano–Celta Vigo 0:0, Valencia–Betis 3:0, Real Madrid–Cádiz 2:1. Az élcsoport: Barcelona 37, Real Madrid 35, Real Sociedad 26 pont stb. Szuperliga, pótlás a 7. fordulóból: Partizan–Spartacus 0:1, Čukarički–Crvena zvezda 0:2. Az élcsoport (18 forduló után): Crvena zvezda 50, Partizan 40, TSC 36 pont stb.