Szoros győzelem a dán bajnok ellen

Az apró Gudme falucska világszínvonalú kézilabdacsapata, a GOG elleni mérkőzésre Odensébe utazott a Veszprém a Bajnokok Ligája negyedik fordulójában, ahol a végsőkig izgalmas mérkőzésen őrizte meg a veretlenségét. Egyik gárda sem tudott jelentősebb előnyt kiépíteni, a két csapat erejének kiegyenlítettségét pedig jól mutatja, hogy a 34. perctől a lefújásig már egyikük sem tudott egynél több góllal vezetni. A magyar csapatnak Kentin Mahé, a dánoknak a veterán Morten Olsen volt a húzóembere, míg a kapuban egyformán erős formát mutatott Rodrigo Corrales és Tobias Thulin. A végeredményről csak az utolsó mozzanatok döntöttek: 15 másodperccel a lefújás előtt a Veszprém 30:30-ra egyenlített, majd a GOG támadását technikai hiba miatt visszafújták, amit követően Petar Nenadić tíz méterről a hálóba bombázott a vezetésért, Olsen távoli, de pontos kísérletét pedig az utolsó másodpercben megfogta Corrales. A Veszprém ezzel négy mérkőzés után továbbra is hibátlanul vezeti az A csoportot.

Eredmények, 4. forduló, A csoport: GOG–Veszprém 30:31, Bukarest–Porto 32:27. B csoport: Celje–Nantes 24:35.