2024. április 27., szombat

Nenadić robbantott

Ahogy az első, PSG elleni BL-meccsen Vladimir Cupara, úgy a szerda esti portói találkozón egy másik szerb, Petar Nenadić volt a Veszprém sikerkovácsa, akinek vezényletével a nehéznek ígérkező találkozót kényelmes, hétgólos előnnyel nyerte meg a magyar együttes. A Porto 9:9-ig tartotta a lépést, ám nagyban köszönhetően az ekkor pályára lépő és tíz perc alatt ötször is betaláló Nenadićnak, a Veszprém már négygólos előnnyel mehetett a szünetre. A második félidőben még tovább nyílt az olló, a 36 éves szerb irányító egy ponton tízgólosra is növelte az előnyt, így stresszmentesen húzhatta be második győzelmét is a Veszprém. A hét találatig jutó Nenadić mellett a kapuban Rodrigo Corrales is remekelt 15 védésével.

A szerdai játéknap meglepetéseként a szlovén Celje legyőzte a négyszeres BL-győztes Kielt. A Szeged tegnap este a Nantes ellen készült arra, hogy megszerezze szezonbeli első pontjait.

Eredmények, A csoport: Porto–Veszprém 28:35, PSG–Wisła Płock 37:33. B csoport: Celje–Kiel 38:36, Elverum–Aalborg 25:33.