2024. április 27., szombat
XLI. FÉRFI EB

Húsz perc remény

Rosszul kezdődött Magyarország számára a tavalyról idénre halasztott férfi Európa-bajnokság, amelynek nyitónapján, Bosznia-Hercegovina ellen volt a legreálisabb esélye a fiúknak szerezni egy győzelmet a kontinenstornán. Stojan Ivković csapata az első félidőben meg tudta lepni a bosnyákokat, elsősorban Vojvoda Dávid, Benke Szilárd és Hanga Ádám pontjainak köszönhetően többször 7-8 ponttal is vezettek a magyarok. A nagyszünetre azonban már minimálisra csökkent az előny (46:45), a második félidőben pedig a bosnyákok összekapták magukat, és az NBA-ben érdekelt Portland sztárcenterével, Jusuf Nurkićtyal vezetve –  elsősorban a harmadik negyed magyar rövidzárlatának köszönhetően – fordítottak és nyertek.

Hanga Ádámék egy félidőn át tartották magukat a bosnyákok ellen (Fotó: MTI)

A torna nyitómeccsén Spanyolország 114 pontot szórva gázolta le a bolgárokat, a hispánok közül tíz játékos ért el kétzámjegyű pontot, és egy kivétellel mindenki feliratkozott a taroláson.

Eredmények, 1. forduló, A csoport: Spanyolország–Bulgária 114:87. B csoport: Bosznia-Hercegovina–Magyarország 95:85.