2024. május 8., szerda

Szerb győzelem Svédországban

A szerb labdarúgó válogatott a Nemzetek Ligája idei első idegenbeli szereplésén győzelmet aratott a svédek legjobbjai felett, méghozzá Luka Jović első félidei találatával 1:0 arányban.

Szerbia ezzel a győzelmével zsinórban a második győzelmét aratta a Nemzetek Ligája B divíziójának negyedik csoportjában. A Sasok Solnában a kivándorolt szerb polgárok támogatása mellett sikerült kiharcolniuk a győzelmet a házigazda svédek ellen. A győztes találatot Luka Jović szerezte az első félidő ráadásának harmadik percében.

A szerb válogatott győzelmével továbbra is versenyben van a csoportjának első helyéért folytatott küzdelemben. A csoport másik mérkőzésén Norvégia gól nélküli döntetlent játszott hazai pályán Szlovénia ellen, ami mindenképpen kedvező a szerb együttes számára.