2024. április 27., szombat

Dončićék tettek egy szívességet

Saját maga és a Denver szempontjából is fontos győzelmet aratott tegnap hajnalban a Dallas, amely szoros végjáték után a nyugati első hatosba törekvő Minnesotát múlta felül. Luka Dončićék a több fordulatot hozó találkozó harmadik negyedében 16 ponttal is vezettek (70:54), ám a meccsre 10:1-es márciusi mérleggel érkező Timberwolves szívós védelemmel kiélezett hajrát hozott össze, ahol Finney-Smith és Bullock 1-1 triplája bizonyult döntőnek. Karl-Anthony Townséknak sikerült féken tartaniuk a Mavericks szlovénját, aki 5/17-es mezőnydobással és csupán 15 ponttal zárt. A kedd hajnali forduló után a nyugati főcsoport roppant szoros a playoff- és playinzóna határán. Tíz mérkőzéssel az alapszakasz vége előtt a negyedik Utah 45/27-tel, a Dallas 44/28-cal, a Denver 42/30-cal, a hetedik Minnesota pedig 42/31-gyel állt.

Dončićot megizzasztotta a Minnesota védelme, de a Dallas behúzta a győzelmet (Fotó: Beta/AP)

NBA, alapszakasz: Charlotte–New Orleans 106:103, Cleveland–LA Lakers 120:131, Detroit–Portland 115:119, Brooklyn–Utah 114:106, Philadelphia–Miami 113:106, Chicago–Toronto 113:99, Houston–Washington 115:97, Oklahoma–Boston 123:132, Dallas–Minnesota 110:108. ABA-liga, a 23. fordulóban: Borac–Split 59:64, Cibona–Crvena zvezda 74:78. Az élcsoport: Partizan 41, Crvena zvezda (–1) 40, Cedevita Olimpija (–1) 35 pont stb.