HAZAI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁGOK

Pillanatokon múlott a TSC győzelme

SZUPERLIGA

Kruševac: Napredak–TSC 2:2 (1:0)

Mladost-stadion, 600 néző, vezette: Stojanović (Belgrád). Góllövők: Marjanović a 23. és Džugurdić a 90. percben, illetve Banjac az 52. és Petrović a 67. percben.
Napredak: Vasiljević, Tomić (Krstić), Mršić, Kerkez, S. Jovanović, Marjanović, Spremo, Đuričković (Mladenović), Stevanović (Džugurdić), Đ. Jovanović (Rašković), Kunić (Kočić).
TSC: Filipović, Čalušić, Antonić, Stojković, Petrović, Tomanović, Đakovac, Stanojev (Dolmagić), Banjac (Milićević), Ratkov, Škuletić (Vukić).

Habár ötven percen át emberelőnyben játszott, és a 90. percig vezetett is a TSC, végül nem sikerült legyőznie a kruševaci Napredakot. A topolyai gárda jól kezdte a mérkőzést, de a hazaiak a 23. percben megszerezték a vezetést, amikor Ćalušić hibázott a védők közül, a labda Marjanovićhoz jutott el, aki mintegy 23 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. A TSC ezt követően még jobban törekedett, a 40. percben Jovanović pedig csak szabálytalanul tudta megállítani a kapura törő Banjacot, megkapta második sárga lapját, így a hazaiak emberhátrányban folytatták a találkozót. A második félidőt is jól kezdte a TSC, s nem kellett sokat várni az egyenlítésre: az 52. percben Banjac és Ratkov kényszerítője után az előbbi kapásból a rövid sarokba bombázott. Negyedórára rá Đakovac erős lövését még blokkolták a védők, de a labda Petrović elé került, aki 14 méterről betalált. Azt követően a TSC uralta a játékot, már úgy tűnt, hogy a topolyai gárda megnyeri a mérkőzést, váratlanul azonban, a 90. percben, a gólszerző bal oldali beadását a csereként beállt Džugurdić a topolyaiak kapujába fejelte.

A 26. forduló: Vojvodina–Radnik 0:1, Napredak–TSC 2:2, Spartacus–Čukarički 1:2, Mladost–Proleter 2:1, Radnički 1923–Voždovac 1:0, Radnički (N)–Novi Pazar 1:1, Kolubara–Metalac 0:1.

18

A következő forduló (március 1-jén, 2-án és 3-án): Kolubara–Vojvodina, Metalac–Radnički (N), Novi Pazar–Radnički 1923, Voždovac–Crvena zvezda, Partizan–Mladost, Proleter–Spartacus, Čukarički–Napredak, TSC–Radnik.

NŐI SZUPERLIGA

Belgrád: C. zvezda–TSC Magyarkanizsa 6:0 (2:0)

A Rajko Mitić Stadion műfüves segédpályája, 50 néző, vezette: Cvetković (Újvidék). Góllövők: Krstić az 50., az 59., Belovan (öngól) a 38., Tenkov a 43., Jestrović a 63., Čavić M. a 73. percben.
C. zvezda: Eremić, Čavić N., Šćepanović (Kucinar), Žarković, Milodanović (Majstorović), Čavić M., Aranđelović (Krstić), Tenkov (Popović), Sremčević, Malijar (Jestrović), Đorđević.
TSC: Vesić, Jovanović, Magovčević (Kovács), Marjanović, Belovan, Szilusi, Ivošević (Petrović). Đokić, Božić (Radosavljević), Trbojević (Špicanović), Drobnjak.

Rosszul kezdődött a tavaszi idény a magyarkanizsai együttes számára, a sérülések miatt több alapemberüket is nélkülözni kényszerülő kék-fehérek ugyanis nem várt, súlyos vereségbe szaladtak bele a fővárosban. Mivel szombaton a 4. helyen álló zimonyi Sloga is nyerni tudott, így eldőlt, hogy a TSC lányai az idén sem jutnak be a felsőházi rájátszásba, az alapszakasz befejezése után a Tisza-parti gárda az alsóházban folytatja majd a küzdelmet. A Zvezda elleni találkozón egyébként csupán egyetlen vendégjátékosnak volt oka némi örömre: Kovács Izabella a századik bajnoki mérkőzését játszotta a magyarkanizsai klub színeiben…

A 12. forduló: Crvena zvezda–TSC 6:0, Požarevac–Zvezda B 0:6, Spartacus–Vojvodina 8:0, Sloga–Mašinac 2:0.