2024. április 27., szombat

Gólzáporos fordítás az Olimpicóban

Szenzációsan izgalmas hétgólos meccset játszott vasárnap este a Roma és a Juventus az Örök Városban. A Farkasok Abraham fejesével (11.) hamar vezetést szereztek, csak hogy Dybala percekkel később egyenlítsen (18.). Alig cseréltek térfelet a csapatok, Mkhitaryan megpattanó lövése (48.) és Pellegrini szabadrúgása után (53.) úgy tűnt, Rómában maradnak a pontok, ám a félidő derekán hatalmas fordulat történt, Locatelli fejesével (70.), valamint Kulusevski (72.) és De Sciglio góljával (77.) a Juve hét perc alatt fordított a kétgólos hátrányból! Drámai eseményből ráadásul nem volt elég, hiszen De Ligt kezezéséért Pellegrini tizenegyest rúghatott a 83. percben, de ezt Szczesny jó érzékkel hárítani tudta.

Kamerunban vasárnap 24 csapattal elkezdődött az Afrika-kupa, amelynek A csoportjában a házigazda és a Zöld-foki Köztársaság kezdett győztesen. A torna menete szerint a négyes csoportok első két helyezettjei, valamint a négy legjobb harmadik jut be a nyolcaddöntőbe.

Afrika-kupa, 1. forduló, A csoport: Kamerun–Burkina Faso 2:1, Etiópia–Zöld-foki Köztársaság 0:1. Angol FA-kupa, 1/32: Nottingham–Arsenal 1:0. Francia bajnokság, a 20. fordulóban: Nantes–Monaco 0:0, Lyon–PSG 1:1. Az élcsoport: PSG 47, Nice 36 (–1) és Marseille 36 pont stb. Német bajnokság, a 18. fordulóban: Bochum–Wolfsburg 1:0. Az élcsoport: Bayern 43, Borussia (D) 37, Hoffenheim 31 pont stb. Olasz bajnokság, a 21. fordulóban: Roma–Juventus 3:4, Genoa–Spezia 0:1, Inter–Lazio 2:1, Verona–Salernitana 1:2. Az élcsoport: Inter (–1) 49, Milan 48, Napoli 43 pont stb. Spanyol bajnokság, a 20. fordulóban: Alavés–Athletic Bilbao 0:0, Osasuna–Cádiz 2:0, Villarreal–Atlético Madrid 2:2. Az élcsoport: Real Madrid (+1) 49, Sevilla 44, Betis 34 pont stb.