2024. április 27., szombat

Szalah végzetes hibája

Súlyos árat fizetett a Liverpool azért, hogy Mohamed Szalah a 16. percben tizenegyest hibázott a Leicester otthonában. Az egyiptomi a rajta elkövetett szabálytalanságért befújt büntetőt határozatlanul, sem túl erősen, sem túl pontosan lőtte Kasper Schmeichel felé, a dán egyenesen neki ütötte vissza a labdát, ám Szalah a fejes duplázást a felső lécre küldte. Mint később kiderült, ez volt a Mersey-partiak legjobb esélye, az 56. percben becserélt Ademola Lookman alig töltött időt a pályán, máris döntő gólt szerzett: a Dewsbury-Halltól kapott labdával a tizenhatosba robogott, és jobbal Alisson rövid kapufájához bombázott (59.). A Pool a hátralévő időben hiába rohant az eredmény után, fontos pontokat hagyott ott a King Power Stadionban.

Angol bajnokság, a 20. fordulóban: Crystal Palace–Norwich 3:0, Southampton–Tottenham 1:1, Watford–West Ham 1:4, Leicester–Liverpool 1:0. Az élcsoport: Manchester City 47, Liverpool és Chelsea 41 pont stb.