2024. április 27., szombat

Đoković hetedszer az ITF világbajnoka

Novak Đokovićot és Ashleigh Bartyt választotta meg a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) a sportág 2021-es világbajnokának. Novak csúcsot jelentő hetedszer kapta meg a címet, Barty pedig másodízben. A férfi párosoknál a horvát Mektić, Pavić, a nőknél pedig a cseh Krejčíková, Siniaková duó élvezte az ITF bizalmát.

Az ATP a Grand Slam-tornákon látott legnagyobb fordulatokat rangsorolta. Az első két helyre a görög Sztefanosz Cicipasz meccse került, egy-egy győzelem és vereség. Rafael Nadal játszmaveszteség nélkül jutott be a melbourne-i negyeddöntőbe, és amikor ott mindössze 80 perc alatt 2:0-s vezetést szerzett Cicipasz ellen, a mérkőzés befejezettnek volt tekinthető, hisz a spanyol egész pályafutása alatt csak egyszer adta le a 0:2-t. A görög azonban fokozatosan feljavult, zsinórban nyert öt ponttal zárta a harmadik játszma rövidítését, majd egy-egy breakkel vitte a következő kettőt is. Bő négy hónappal később Párizsban fordítva történt. Cicipasz vezetett a döntőben 2:0-ra Đoković ellen, aki az előző meccsen Nadalt verte. A nagy hátrányban a szerb kerekedett felül, meglehetősen rutinosan nyert három szettet, és másodszor hódította el a Roland Garros serlegét.

1. Cicipasz–Nadal 3:6, 2:6, 7:6, 6:4, 7:5, Australian Open, negyeddöntő.
2. Đoković–Cicipasz 6:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:4, Roland Garros, döntő.
3. Thiem–Kyrgios 4:6, 4:6, 6:3, 6:4, 6:4.
4. Cressy–Carreno 5:7, 4:6, 6:1, 6:4, 7:6, US Open, 1. forduló.
5. F. López–Sonego 5:7, 3:6, 6:3, 7:5, 6:4, Australian Open, 2. forduló.

ABU-DZABI. – A Mubadala bemutatón, nők: Jabeur–Bencic 4:6, 6:3, 10:8, férfiak, negyeddöntő: Murray–Evans 6:3, 6:2, Shapovalov–Fritz 6:3, 6:0.
LIMOGES. – A 125-os női torna 2. fordulójában: Zvonarjova–N. Stojanović 7:5, 6:4.
MAIA. – A challenger 2. fordulójában: Ceng–Marozsán 7:6, 6:3.