2024. április 27., szombat

Egy dudás egy csárdában

A Cityé a manchesteri derbi – Gulácsi Péterék zárkóznak az élmezőnyre – Háromgólos előnyről vesztett pontokat a Barcelona

A Premier League hétvégi, 11. fordulójában a pályán is nyilvánvalóvá vált, hogy Manchester városának jelenleg a City az erősebb csapata. Az Old Traffordon megtartott szuperrangadón nagyon korán, már a 7. percben az eredményben is meglátszott a később egyre egyértelműbb erőkülönbség, amikor a bal szélen elrohanó Cancelo erős beadásába a tisztázni igyekvő Bailly tette bele a lábát, ám balszerencsés módon saját hálójában kötött ki a labda. A félidőben ezután többször is tovább nőhetett volna a City előnye, ám erre csak közvetlenül a nagyszünet előtt került sor, amikor Cancelo beadására Bernardo Silva ért oda a hosszú kapufánál, és roppant kiszorított helyzetből még épphogy be tudta passzírozni a játékszert De Gea kapujába, a hálóőr hozzá is ért a labdához. Kevés változott a játék képén a térfélcsere után, a vendégek dominánsabban játszottak, míg a United ritkábban tudott odaérni a City tizenhatosához, és az eredmény már nem változott a lefújásig.

A nagycsapatok közül a Chelsea, a Tottenham és a Leicester is pontot vesztett, míg az Arsenal minimális eredménnyel be tudta gyűjteni az összes pontot a Watford ellen.

Angol bajnokság, 11. forduló: Southampton–Aston Villa 1:0, Manchester United–Manchester City 0:2, Crystal Palace–Wolverhampton 2:0, Chelsea–Burnley 1:1, Brentford–Norwich 1:2, Brighton–Newcastle 1:1, Arsenal–Watford 1:0, Everton–Tottenham 0:0, Leeds–Leicester 1:1.

5

A következő fordulóban (november 20–21.): Leicester–Chelsea, Aston Villa–Brighton, Burnley–Crystal Palace, Newcastle–Brentford, Norwich–Southampton, Watford–Manchester United, Wolverhampton–West Ham, Liverpool–Arsenal, Manchester City–Everton, Tottenham–Leeds.

Bernardo Silva szerezte a City második gólját (Fotó: Beta/AP)

Gulácsiék zárkóznak

Lipcsében rendezték a Bundesliga hétvégi derbimeccsét, ahol az ezúttal két magyarral, Gulácsi Péterrel és Szoboszlai Dominikkal felálló hazaiak izgalmas, kiegyenlített erőviszonyú meccsen verték 2:1-re a dortmundi Borussiát. Fél óra után Nkunku szerezte meg a vezetést a Red Bullnak, miután Gvardioltól kapott kiugratást, és miután el tudta tolni a labdát Kobel kapus mellett, a bal szélről kisodródva a megüresedett kapuba lőtt. Az 52. percben Reus szép kiugratást kapott Meuniertől, és a tizenhatosba robbanva ellőtt Gulácsi mellett, de nem sokáig örülhetek a vendégek. Negyedórával később ugyanis a gólja után folyamatosan látványosan játszó Nkunku ívelt balról a kapu elé, amire Poulsen érkezett, beállítva a végeredményt.

Az éllovas Bayern a Freiburg legyőzésével tartotta meg előnyét.

Német bajnokság, 11. forduló: Mainz–Borussia (M) 1:1, Wolfsburg–Augsburg 1:0, Stuttgart–Bielefeld 0:1, Bochum–Hoffenheim 2:0, Bayern–Freiburg 2:1, Leipzig–Borussia (D) 2:1, Hertha–Leverkusen 1:1.

1

A következő fordulóban (november 19–21.): Augsburg–Bayern, Bielefeld–Wolfsburg, Leverkusen–Bochum, Borussia (M)–Fürth, Borussia (D)–Stuttgart, Hoffenheim–Leipzig, Union–Hertha, Freiburg–Frankfurt, Mainz–Köln.

Vigói Barca-dráma

Már-már megszokottá válik, hogy a Barcelona ponthullajtásáról kell beszámolni a spanyol bajnokság kapcsán, és nincs ez másképp ezúttal sem. A gránátvörös-kékek szurkolóinak most ráadásul különösen fájó lehet, hogy nem ünnepeltek győzelmet, hiszen a komoly hullámvölgyben járó csapat végre úgy érezhette, zsákban a három pont. Fati (5.), Busquets (18.) és Depay (34.) góljával a Barca kényelmes előnnyel mehetett el a pihenőre Vigóban, ám a második félidőben a Celta úgy futott ki a pályára, hogy látszott, nem tette le a fegyvert. Már az 52. percben szépíteni is tudott Aspas, Nolito látványos fejese (74.) pedig egyetlen gólra hozta fel a házigazdát. A hideg zuhany a hosszabbítás hatodik percében szakadt a Barcelona nyakába, amikor Aspas a tizenhatos magasságából engedett el egy lövést, ami a jobb alsó sarokban kötött ki.

Spanyol bajnokság, 13. forduló: Athletic Bilbao–Cádiz 0:1, Espanyol–Granada 2:0, Celta Vigo–Barcelona 3:3, Alavés–Levante 2:1, Real Madrid–Rayo Vallecano 2:1, Villarreal–Getafe 1:0, Valencia–Atlético Madrid 3:3.

6

A következő fordulóban (november 19–22.): Levante–Athletic Bilbao, Celta Vigo–Villarreal, Sevilla–Alavés, Atlético Madrid–Osasuna, Barcelona–Espanyol, Getafe–Cádiz, Granada–Real Madrid, Elche–Betis, Real Sociedad–Valencia, Rayo Vallecano–Mallorca.

Cuadrado villanása döntött

Közel volt az újabb kínos ponthullajtáshoz a Serie A-ban a Juventus együttese, amely a Fiorentinát látta vendégül. Az Öreg Hölgy az első félidőben még nem igazán tudott ellenfele fölé nőni, és ekkor nem is tört meg a gólcsend, ám a második félidőben már egyre nagyobb nyomás alá került a Viola kapuja. A gól viszont csak nem akart összejönni, egy ideig még azután sem, amikor a 73. percben a vendégektől a szerb Milenković második sárgával kiállíttatta magát. A nyomasztó gólképtelenségnek egészen a rendes játékidő ráadásában lett vége, amikor Cuadrado gyors ritmusváltással tört előre a tizenhatos jobb oldalán, és kiszorított helyzetből is ki tudta lőni a hosszú alsót.

Kellemetlen pofont kapott a Roma, amely 2:1-re vezetett Veneziában, mégis alulmaradt.

Olasz bajnokság, 12. forduló: Empoli–Genoa 2:2, Spezia–Torino 1:0, Juventus–Fiorentina 1:0, Cagliari–Atalanta 1:2, Venezia–Roma 3:2, Sampdoria–Bologna 1:2, Udinese–Sassuolo 3:2.