Boban értékes percei

Először kapott játéklehetőséget az új NBA-szezonban Boban Marjanović, a Dallas 222 centis óriása. A Mavericks a második félidőben Luka Dončić 26 pontjával vezérelve a második félidőben vitte dűlőre a dolgot a felfiatalított, csapatépítés fázisában lévő Houston ellen, a szerb center pedig a padról beszállva 9 perc alatt szorgosan tömte a Rockets gyűrűjét, hibátlan mezőnymutatóval (5/5) 11 pontig jutott.
Két, szerb játékossal felálló gárda nézett farkasszemet egymással Oklahoma Cityben, ahol a Golden State egy pompás, 33:17-re lehozott harmadik negyeddel fordított, majd rutinosan fejezte be a meccset (98:106). A Thundernél Aleksej Pokuševski 9, a Warriorsnál Nemanja Bjelica csupán 2 pontot írt be. Két nap alatt kettőt bukott a Denver, Nikola Jokićék (24-6-6) az utolsó 12 percre fordulva még bőven partiban voltak a bivalyerős Utah otthonában, de végül alulmaradtak (122:110).

NBA, alapszakasz: New York–Philadelphia 112:99, Oklahoma–Golden State 98:106, Dallas–Houston 116:106, San Antonio–LA Lakerss 114:114, h. u. 121:125, Utah–Denver 122:110.

EUROLIGA

Hullámvölgyben a Zvezda

Ismét dupla fordulót rendeznek a héten az Euroligában, a Crvena zvezda először kedden lépett pályára Monacóban. Dejan Radonjić tanítványai meglehetősen rapszodikus meccset játszottak, hiszen nem túl acélos dobóteljesítménnyel a második negyed elején már 12-vel „égtek” (29:17), ám mivel a házigazda sem villogott, a harmadik negyed közepére már a piros-fehéreknél volt az előny (47:52). A végig nem túl színvonalas találkozón azonban az utolsó tizenkét perc a hercegségieknek sikerült jobban, a Zvezda a negyedik negyedben már alig-alig tudott mezőnykosarat szerezni, aminek 70:62-es vereség, illetve 2/4-re rontott mérleg lett a vége.

Euroliga, a 6. fordulóban: Monaco–Crvena zvezda 70:62, Fenerbahçe–Barcelona 74:76, Olimpiakosz–Alba 87:83, Makkabi–Žalgiris 76:62, Bayern–Milano 83:77. Az élcsoport: Barcelona 12, Milano 10, Real Madrid (–1), CSZKA (–1), Olimpiakosz és Makkabi 8 pont stb.