2024. május 8., szerda
LABDARÚGÁS – EURÓPA-LIGA

Emery ligája

A spanyol Villarreal történelme első Európa-liga-győzelmét ünnepelhette szerdán este a Manchester United elleni döntőben. A drámai mérkőzésen Solskjær angol alakulata dinamikusabb játékot mutatott: Pogbáék főleg a találkozó első fél órájában kerekedtek felül a Sárga Tengeralattjárón, a vezetést Gerard Moreno révén mégis a Villarreal szerezte meg. A spanyol válogatott csatár a 29. percben egy bal oldali beadásba nyúlt bele tökéletesen, a labda pedig a jobb felsőben landolt. A szünet után sem igazán változott a futball, mert a Vörös Ördögök mindent megtettek az egyenlítés érdekében. A megmentő szerepét a szezonban sokadszor Cavani játszotta el az 55. percben, aki a leshatárról kiugorva közelről gurított a kapuba. A tempó ezt követően visszaesett, inkább a biztonságra törekedtek a csapatok. Az 1:1-es rendes játékidő után a kétszer tizenöt perces hosszabbításban sem esett újabb találat, így tizenegyespárbaj következett. A drámai csatában a mezőnyjátékosok rég nem látott magabiztossággal értékesítettek a bünetőket, a 11. sorozatban pedig a kapusok álltak a labda mögé. A Villarrealnál Rulli bődületes erővel bombázott a hálóba, majd miután teljesítette egyik feladatát, ismét a gólvonalra állt, és kivédte De Gea gyenge löketét. A Villarreal a büntetőpárbajban 11:10-re diadalmaskodott.

Unai Emery, a spanyolok vezetőedzője karrierje negyedik El-trófeáját hódította el. A tréner korábban zsinórban háromszor nyert a Sevillával, idén a Villarreallal állt a dobogó tetejére, de a 2018/2019-es szezonban az Arsenallal is a fináléig jutott – igaz, ott a Sarri vezette Chelsea megállította az Ágyúsokat.

Európa-liga, döntő: Villarreal–Manchester United 1:1 (11-esekkel 11:10). Német osztályozó, első meccs: Köln–Kiel 0:1.