Bogdan karriercsúcsközelben

Három ponttal maradt el élete legjobb teljesítményétől Bogdan Bogdanović. Az Atlanta szerbje egyértelműen magára talált az utóbbi hetekben, vasárnap este, csapata charlotte-i győzelmén (101:105) egyéni rekordot jelentő 8 triplát vágott be jó hatékonysággal (8/16, 50%), és 32 pontnál állt meg, amivel a találkozó kimagaslóan legeredményesebb játékosa lett, és alig maradt el karriercsúcsától (35).

Csúfos hazai vereséggel (87:105) ért véget a Denver nyolcmeccses sikerszériája. A Nuggets kiválóan kezdett, a harmadik negyed vége felé többször 14-gyel is vezetett (76:62, 79:65), majd hatalmas összeomlást produkált: már a periódus végére jócskán megcsappant az előnye (79:74), az utolsó negyedben pedig gyatra 8 pontra futotta a gárdától (8:31, 87:105). Nikola Jokić a harmadik negyedben táltosodott meg, már ennek a végére összejött az újabb tripla dupla (17-10-11), de a szenvedős utolsó 12 percben már nagyon keveset játszott.

NBA, alapszakasz: Charlotte–Atlanta 101:105, Denver–Boston 87:105, Cleveland–New Orleans 109:116, Orlando–Milwaukee 87:124, Dallas–San Antonio 117:119, Memphis–Indiana 125:132, Minnesota–Chicago 121:117, New York–Toronto 102:96, LA Clippers–Detroit 131:124, Portland–Miami 98:107.

ABA-LIGA

Öt pályázó, négy hely

A rájátszás tekintetében sorsdöntő meccseket rendeztek a regionális ligában vasárnap este. A Crvena zvezda a hajrában fordította meg az Igokea utolsó negyedben meglévő 11 pontos előnyét, a Cedevita Olimpija Barban verte a Mornart. Az élcsoportban a Budućnost (20/3) és a Zvezda (19/3) áll a legjobb mérleggel, de sok halasztott meccset kell még pótolni.

ABA-liga, a 25. fordulóban: Crvena zvezda–Igokea 69:66, Mornar–Cedevita Olimpija 71:81. Az élcsoport: Budućnost (–2) és Igokea (–1) 43, Crvena zvezda (–3) és Mornar (–1) 41, Cedevita Olimpija (–3) és Mega 39 pont stb.