NŐI EB, DÁNIA

Eufória után mélyrepülés

A szerb válogatott szombaton rendkívül jól, a világbajnok hollandok négygólos (29:25) legyőzésével kezdte a Dániában zajló női kézilabda-Európa-bajnokságot, Ljubomir Obradović együttese ugyanakkor már a rajton elveszítette egyik legmeghatározóbb játékosát: Andrea Lekić Achilles-ín-sérülést szenvedett, így számára hamar véget ért a torna. Az irányító hiánya a vasárnap esti, Magyarország elleni találkozóra is rányomta bélyegét, a szerbek az első félidőben pontatlanul, rengeteg hibával játszottak. Támadásaikból hiányzott átütőerő és a precizitás, Obradović, akárcsak a világbajnok ellen, a második meccsen is a 7:6 elleni játékkal próbált előnyt kovácsolni, így a védelem egy-egy eredménytelen akció után nem tudott visszarendeződni, könnyű gólok születtek. Az Elek Gábor és Danyi Gábor irányította magyarok a Horvátországtól pénteken elszenvedett fiaskó (22:24) után összeszedték magukat, és remek védekezésük mellett türelmes, ötletes játékkal használták ki a szerbek hibáit, így kilencgólos (20:11) előnnyel várhatták folytatást. A szünet után a szerb szövetségi kapitány továbbra is ragaszkodott meddő stratégiájához, a magyarok magabiztosan őrizték és állandósították tízgólos vezetésüket. Az utolsó negyedórában Kovacsics Anikóék mit sem változtattak a nyomáson és a tempón, az 51. percben már 16 találattal mentek, végül pedig magabiztos, 38:26-os győzelmet arattak. A mezőny legeredményesebb játékosa Szöllősi-Zácsik Szandra volt, aki 12 lövésből 10 gólt szerzett.

A C csoport keddi fordulója a továbbjutás szempontjából mind a négy csapat számára kulcsfontosságú lesz: a szerbek valamivel előnyösebb helyzetből várják a horvátok elleni utolsó csoportmeccset, ugyanakkor a magyaroknak bravúr kell a hollandokkal szemben. Kovacsicsék jelenlegi két pontja nem lesz elég a középdöntőhöz.

Vasárnap délután az is kiderült, hogy Lekićet délelőtt megműtötték, rehabilitációja hetekig tart majd, és az idény során már nem lép pályára.

A B jelű kvartettben Oroszország a második találkozóját is behúzta, a spanyol–svéd párharc viszont döntetlennel zárult, így az oroszokat már csak egy lépés választja el az első helytől.

A D csoportban Norvégia a 2. fordulóban sem ismert kegyelmet, a németek felett is több mint magabiztos – 19 gólos – sikert aratott. A mezőny legeredményesebb játékosa a Győr korábbi klasszisa, a jobbátlövő Nora Mørk volt, aki 15 lövésből 12 gólt szerzett.

A csoport (Herning), 1. forduló: Franciaország–Montenegró 24:23, Dánia–Szlovénia 30:23. 2. forduló: Montenegró–Dánia 19:28, Szlovénia–Franciaország 17:27.