2024. április 27., szombat

Váratlanul sima győzelem

Az eddigi legnagyobb arányú sikerét aratta az Euroligában a Crvena zvezda, amely a 4. fordulóból elmaradt meccsét pótolta a Lyon otthonában, és fölényes, 89:68-as diadalt könyvelhetett el.

Saša Obradović legénységének az első negyed során még arra kellett törekednie, hogy ne maradjon le túlságosan (17:11), a második negyedben viszont lényegesen feljavult a Zvezda dobóteljesítménye, a periódus 27:17-tel lett a vendégeké, amivel át is vették a vezetést (a nagyszünetben 38:44).

A piros-fehéreket a 10/14-es mezőnymutatót produkáló, három triplát vágó Jordan Loyd vezette, a csapat lendülete a második félidőben is kitartott, az utolsó percekben már csak a siker mértéke volt kérdéses.

A Zvezda 3/4-es mérleggel a 18 csapatos bajnokság 10. helyén áll, az éllovas a Barcelona (6/1).