SPORTHÍREK

A „címvédő” elvérzett Belgrádban

Jordan Loyd, a Zvezda hőse (Fotó: Beta)

KOSÁRLABDA

Látványos fordítás után, 14 pontos hátrányból felállva verte meg a Crvena zvezda a legutóbbi teljes Euroliga-szezon (2018/19) bajnokát, a moszkvai CSZKA-t. Saša Obradović legénysége az első negyedben még tartotta a lépést a favorit vendégekkel (18:20), ám a nagyszünetre már 8 pont volt a felek között (35:43). A CSZKA 6:0-val kezdte a harmadik periódust (35:49), ekkor úgy tűnt, idő előtt vége a meccsnek, de a Zvezda hihetetlen módon mindössze 2 pontot engedélyezett a moszkvaiaknak a negyed további részében (46:51). A hazaiak lendülete a rendes játékidő végéig kitartott, a piros-fehérek egálra mentettek (73:73), a ráadásban pedig hamar többkosárnyi előnyre tettek szert (82:77, 84:79). A CSZKA mégis életben tartotta magát, de a meccs hőse, a 31 pontig jutó Jordan Loyd döntetlen állásnál betalált (86:84), ami a győzelmet jelentette a szerb gárdának.

Euroliga, az 5. fordulóban: Žalgiris–Valencia 82:94, Panathinaikosz–Fenerbahçe 82:68, Crvena zvezda–CSZKA 73:73, h. u. 86:84. Az élcsoport: Žalgiris 8, Bayern (–1), Valencia (–1), Olimpiakosz (–1), Milano (–1) és Barcelona (–1) 6 pont stb.

KÉZILABDA

Harmadszor is kikapott a Szeged

A Szeged 26:24-re kikapott a breszti Meskov otthonában a férfi BL csoportkörének csütörtöki fordulójában. A Tisza-partiak közül több játékos is ezen a mérkőzésen tért vissza, de így is bőven akadt hiányzó, s a második félidő elején teljesen szétesett a játékuk.

5. forduló, A csoport: Flensburg–Elverum 37:35, Vardar–Porto 25:25, Kielce–PSG 35:33, Meskov–Szeged 26:24. Az élcsoport: Kielce és Flensburg 8, Meskov 6 pont stb.

Ide tartozó hír, hogy a Győr szombaton a podgoricai Budućnost vendégeként lépett volna pályára a BL csoportkörében, de a montenegrói találkozóra nem tud kiutazni a magyar együttes, mert az elutazás előtti PCR-tesztelésen a delegáció egyik tagja pozitív mintát adott, így a csapat tíznapos karanténba került.