2024. április 27., szombat
NB I.

Baki bakija

A péntek esti Paks–MTK találkozót némi meglepetésre az első négy bajnokiján mindössze egy pontot gyűjtő hazai csapat kezdte jobban. Bátor letámadással zavarba hozták a kék-fehér játékosokat, akik csak elvétve tudtak ellentámadást vezetni. Bő fél óra elteltével az MTK helyzete még reménytelenebbé vált, hiszen a vendégek csapatkapitánya, Baki felelőtlenül, két perc alatt két sárga lapot összehozva kiállíttatta magát. Ráadásul második szabálytalansága büntetőt ért a paksiaknak, amit Hahn magabiztosan értékesített. A folytatásban teljessé vált a hazai csapat fölénye. Szakály gyorsan megduplázta a paksiak előnyét, majd Hahn a második tizenegyesénél sem hibázott. A vendégek részéről Gera járt közel a szépítéshez, de fejese a felső lécen csattant. A hajrában Hahn kihasználta a vendégkapus bizonytalanságát, és harmadszor is betalált az MTK hálójába.

Nagy küzdelem, ugyanakkor kevés helyzet jellemezte a Puskás Akadémia–Mezőkövesd mérkőzés első félidejét. A játékosok többet foglalkoztak egymással, mint a labdával, amikor pedig nagy ritkán eljutottak az ellenfél kapujáig, a pontos célzással akadtak gondjaik. Főleg a sérülésekkel tarkított kövesdi csapat tűnt gyengének. A szünetben Kuttor Attila ugyan valamennyire felrázta fiait, ám pont amikor elkezdtek volna tudásuknak megfelelően játszani, Baluta éles szögből leadott lövéséből vezetéshez juttatta a felcsútiakat. A találkozó utolsó harmadában vendégek ugyan több támadást vezettek, de hiányzott belőlük a tavalyihoz hasonló magabiztosság és legfőképpen a gól. Így a Puskás Akadémia, bár nem sziporkázott, három ponttal gazdagodott.

Alig kezdődött el a ZTE–Diósgyőr bajnoki, Könyves máris előnyhöz juttatta a zalaiakat. Félórányi játékot követően pedig a támadó már a második találatánál járt. Ugyanakkor a miskolciak ezt követően sem roppantak össze, sőt a játékrész hajrájában Hegedűsnek köszönhetően szépíteni tudtak. A második félidőben felváltva vezettek támadásokat a csapatok, gól azonban a hajráig nem született. Ekkor a vendégvédők fegyelmezetlenségének következményeként megítélt büntetőt Koszta magabiztosan váltotta gólra, és ezzel eldöntötte a három pont sorsát.

Az 5. forduló: Puskás Akadémia–Mezőkövesd 1:0 (Baluta 59.), Paks–MTK 4:0 (Hahn 32., 57. és 80., Szakály 52.), Zalaegerszeg–Diósgyőr 3:1 (Könyves 8. és 31., Koszta 77., illetve Hegedűs 45.).