2024. április 27., szombat
NBA

A Lakers túl erős volt

Jamesék győzelméhez kétség sem férhetett az első mérkőzésen (Fotó: Beta/AP)

Fölényes győzelemmel kezdte meg az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) nyugati főcsoportdöntőjét a Los Angeles Lakers a Denver ellen. A bajnoki címre toronymagas esélyes Taviak az első, pontszórásos negyed (36:38) után sebességet váltottak, és a második periódust egy 17:1-es futással indították (53:39), amivel gyakorlatilag a meccs korai szakaszában döntőnek bizonyuló előnyt építettek ki (a félidőben 70:59). A Nuggetsnél hatalmas gondot okozott, hogy a két húzóember, Nikola Jokić és Jamal Murray egyaránt faultgondokkal küzdött, mindkettejüknek a tervezettnél többet kellett a padon tölteniük, nehogy túl korán kipontozódjanak. Ezt a Denver ponttermelése sínylette meg, miközben a Lakers támadószekciója Anthony Davis vezetésével nagyüzemben hozta a kosarakat. Három negyed után 103:79 állt a kijelzőn, vagyis az utolsó percekben csak a végeredmény volt a kérdés. Jokićék 21:6-tal hozták le az utolsó perceket, amivel kicsit kozmetikáztak ugyan, de ez semmit sem változtat a tényen, hogy LeBron Jamesék kerültek lépéselőnybe a sorozatban. A meccs kimagaslóan legjobb dobója Davis (37) volt, Caldwell-Pope 18, James 15 pontig és 12 gólpasszig jutott. A Denvernél a mindössze 25, illetve 29 percet játszó Jokić és Murray 21-21-et dobott.

Keleten már a finálé harmadik meccsét játszották, amelyen a Boston szépített a Miami ellen. A Celticsnél ritkaságszámba menő eset történt, hiszen négyen érték el a 20 pontot (Brown 26, Tatum 25, Walker 21, Smart 20).

NBA, főcsoportdöntő, kelet: Miami–Boston 106:117 (2:1). Nyugat: LA Lakers–Denver 126:114 (1:0).