2024. április 27., szombat
NHL

A Stars várja ellenfelét

Joel Kiviranta (elöl) szerezte a Dallas egyenlítő találatát (Fotó: Beta/AP)

A Dallas együttese jutott be először az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) nagydöntőjébe. A nyugati főcsoportdöntő ötödik mérkőzését a szorult helyzetben, 1:3-mal égő Vegas kezdte jobban, amikor Stephenson a 9. percben használt ki egy kontrát. A Knights esélyei tovább javultak a szépítésre a sorozatban, a harmadik periódusból mindössze 15 másodperc telt el, amikor Smith megduplázta csapata előnyét. A Stars viszont hiába játszott hátrányban bő 40 percet, 6 perc alatt egalizálni tudott a hajrában: előbb Benn kotorta be a korongot egy nagy kavarodás végén (50., 2:1), majd szűk négy perccel a rendes játékidő vége előtt Kiviranta egyenlített emberelőnyből. A ráadásban aztán csak néhány percnek kellett eltelnie, hogy Gurjanov, ugyancsak emberelőnyből, bevágja a szériagyőztes gólt.

NHL, főcsoportdöntő, nyugat: Vegas–Dallas 2:2, h. u. 2:3 (a sorozatot a Dallas nyerte meg 4:1-re).