Egy meccs kell a Clippersnek

A Boston és a Toronto csatájában két hosszabbításra volt szükség a döntéshez (Fotó: Beta/AP)

Másodszor is 3:1-es hátrányba kerültek Nikola Jokićék az NBA rájátszásában, ám a Clippers ellen már sokkal nehezebb lesz a fordítás, mint korábban a Utah ellen. Kawhi Leonardék az első negyedben alapozták meg győzelmüket, amikor mindössze 12 ponton tartották a Nuggetset (12:26). Jokićék a harmadik negyed elejére hatalmas erőket mozgósítva egalizáltak (48:48), de ebben ki is merültek, ami után a Clippers bőven két számjegyű előnyt épített ki újra, és nyugodt meccsbefejezést biztosított magának. Leonard egy gólpasszal maradt el a tripla duplától (30-11-9), Jokić kimagaslott a Denvernél (26-11-6), de társai közül kevesen kapták el a fonalat.

Keleten hetedik mérkőzésig jutott el a Boston és a Toronto párharca, miután a bajnoki címvédő Raptors végig izgalmas, kéthosszabbításos mérkőzésen gyűrte le a Bostont, és másodszor is egyenlített a sorozatban. A meccsen mindkét oldalon kiváló egyéni teljesítmények születtek, a Bostonnál Brown 31, Tatum 29 pontig, Smart 23-11-10-es tripla dupláig jutott, a Torontónál a legjobb Lowry (33) mellett az egész csapat szépen muzsikált, további öten dobtak legalább 12-t.

NBA, főcsoport-elődöntő, kelet: Boston–Toronto 98:98, 2 h. u. 122:124 (3:3). Nyugat: Denver–LA Clippers 85:96 (1:3).