2024. április 27., szombat
SPORTHÍREK

Törökországgal a trófeáért

RÖPLABDA

A csoportok második helyezettjei jutottak döntőbe a boszniai és horvát közös rendezésű U19-es női röplabda-Eb-n. A négy között Szerbia az eszéki győztes Franciaországot, Törökország pedig a zenicai csoportban első Fehéroroszországot múlta felül.

ZENICA. – Az U19-es női Eb elődöntőjében: Törökország–Fehéroroszország 3:1, Szerbia–Franciaország 3:1.

Továbbjutott a Milwaukee és a Lakers

Az alapszakaszt és a keleti főcsoportot megnyerő Milwaukee, valamint a nyugaton első kiemelést szerző LA Lakers is továbbjutott szombaton az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) rájátszásában. A négy nyert mérkőzésig tartó negyeddöntő során mind a Bucks, mind a Lakers egy-egy győzelmet engedett riválisának, előbbi az Orlandót, utóbbi pedig Portlandet búcsúztatta.

Eredmények, rájátszás, negyeddöntő, keleti főcsoport: Milwaukee–Orlando 118:104 (a végeredmény: 4:1). Nyugati főcsoport: Houston–Oklahoma City 114:80 (az állás: 3:2), LA Lakers–Portland 131:122 (a végeredmény: 4:1).

NHL

Visszavette a vezetést a Vegas

A Vegas szombaton 3:0-ra nyert a Vancouver ellen, és ezzel három mérkőzés után visszavette a vezetést a két csapat párharcában az észak-amerikai jégkorongliga (NHL) rájátszásának elődöntőjében. A keleti főcsoportban az NY Islanders nyert a Philadelphia ellen, így jelenleg 2:1-re vezet a négy győzelemig tartó párharcban, míg a Tampa Bay sorozatban harmadszor is legyőzte a Bostont, így a floridai csapatot már csak egyetlen győzelem választja el a továbbjutástól.

Eredmények, rájátszás, elődöntő, keleti főcsoport: NY Islanders–Philadelphia 3:1 (az állás: 2:1). Boston–Tampa Bay 1:3 (1:3). Nyugati főcsoport: Vancouver–Vegas 0:3 (1:2).

VÍZILABDA

A Sava nyerte meg a II. ligát

A házigazda šabaci Sava győzelmével zárult a hazai II. liga. A résztvevők száma a járvány miatt idén alaposan megcsappant, mindössze négy csapat indult el a sorozatban, így a szövetség úgy döntött, a mérkőzéseket egy helyszínen bonyolítja le, a győztes kilétéről pedig a háromfordulós csoportkör dönt. A Sava gyakorlatilag minden mérkőzésén magabiztosan nyert, és a kiírás élén zárt, egyedül a későbbi ezüstérmes Goč tudta megszorongatni. A harmadik helyen a Vračar, a negyediken pedig a Požarevac végzett.

Az elért helyezések alapján az I. B ligában a Sava és a Goč szerepelhet a soron következő idényben.

Eredmények, 1. forduló: Vračar–Požarevac 26:4, Sava–Goč 12:10. 2. forduló: Sava–Požarevac 35:2, Goč–Vračar 16:4. 3. forduló: Vračar–Sava 6:16, Goč–Požarevac 27:6.

Foghíjas rajt

A hétvégén elrajtolt a magyar férfibajnokság 2020/2021-es idénye. Öt mérkőzést ugyan már a nyitány előtt elhalasztottak, a megtartott három összecsapás nem várt izgalmakat hozott: az Eger egy góllal verte a KSI-t, a Miskolc a Honvéd otthonában nyert egy találattal, míg a Pécs–BVSC ütközet döntetlennel zárult. A Szolnok–Kaposvár, OSC–Szeged, Tatabánya–Szentes, UVSE–Debrecen és az FTC–Vasas találkozó különböző okok miatt tolódik.

Eredmények, 1. forduló: Eger–KSI 14:13, Pécs–BVSC 12:12, Honvéd–Miskolc 9:10.

Ismét rangadót nyert a Dunaújváros

A Dunaújváros női csapata továbbra is veretlen a magyar kupában, Mihók Attila együttese a 10. fordulóban is legyőzte csoportbéli legnagyobb riválisát, a BVSC-t. A két gárda legutóbbi találkozójához hasonlóan az újvárosiak ezúttal is öt góllal (13:8) nyertek, igaz, Petrovics Mátyás lányai ezúttal valamivel jobban tartották magukat, mint az 5. fordulós (9:4) Szőnyi úti találkozón.

Eredmények, 10. forduló, B csoport: Dunaújváros–BVSC 13:8. Az állás: Dunaújváros 21 pont (7 mérkőzés), BVSC 15 (7), III. kerületi TVE 12 (6), Szeged 6 (8), Honvéd 0 (8).