2024. április 27., szombat

A Lakersé az első erőpróba

Lejátszották az első tétmérkőzéseket az orlandói Disney Worldben berendezett NBA-buborékban, rögtön az első éles játéknapon olyan összecsapást is rendeztek, amely könnyen megismétlődhet a nyugati főcsoportdöntőben. A Los Angeles-i csapatok mérkőzésén a Lakers kezdett jobban, LeBron Jamesék az első félidőben többször is két számjegyű előnnyel mentek, ám a Clippers a nagyszünetre gyakorlatilag egalizált (54:52). A harmadik negyed elején egy 11:0-s futással már Paul George-ék vezettek viszonylag komoly előnnyel (66:55), de ez sem tartott ki. A zárónegyedben a Lakers csinált egy 11:0-t (91:80), az utolsó percek viszont Kawhi Leonardéknak sikerültek jobban. Az utolsó pillanatokban aztán James 101:101-nél saját lepattanóját összeszedve sima kétpontost szerzett, ami döntőnek bizonyult, George elvétette a győzelemért felemelt hárompontost.

A másik mérkőzésen a Utah mínusz 16-ról (60:44) verte a New Orleanst. A Pelicansnek rosszul jött a vereség, hiszen több nyugati gárdához hasonlóan jelenleg ők sincsenek playoffhelyen, és a versenyfutásban minden egyes találkozónak nagy súlya van.

NBA, alapszakasz: New Orleans–Utah 104:106, Lakers–Clippers 103:101.