2024. április 27., szombat
NBA

Felvenni az ütemet

Szombattól már rendes hosszúságú, 48 perces felkészülési mérkőzéseket játszottak a csapatok az orlandói Disney Worldben berendezett NBA-buborékban. A Sacramento a Miami után második ellenfelével sem bírt el, ám ebben talán nincs is túl sok szégyellnivaló, hiszen a bajnoki cím egyik fő esélyese, a Milwaukee volt Bogdanovićék riválisa. A Bucks a vajkezű Korver és a védelemben is vitézkedő Lopez vezetésével hamar magához ragadta a vezetést, amelyet végül egyetlen pillanatra sem engedett át. A sorsdöntőnek a második negyed bizonyult, amelyet 42:27-tel hoztak le Giannis Antetokounmpóék, a Kings pedig 80 pontot kapott az első félidőben (60:80), ami után nyilvánvaló volt, hogy nem lesz visszaút. Igaz, Bjelicáék megpróbálkoztak a felállással, az erőfeszítésből mindkét szerb kivette a részét, de a Sac csak a hajrában tudott 10 ponton belül kerülni (117:123), amikor már késő volt (123:131). A győztes csapatnál az 5 triplát beverő Korver 22, Lopez 21 pontig jutott 5 blokkolás mellett, Bogdanović 13, Bjelica 11 pontot szerzett.

Csak az első néhány percben volt partiban a New Orleans ellen a Denver. Nikola Jokićék már az első negyed végére két számjegyű hátrányba kerültek (33:20), ami után gyakorlatilag egy pillanatig sem merült fel a fordítás lehetősége. A Pelicans 15 ponttal nyert (119:104), a győztesnél Alexander-Walker (21) volt a legjobb, a Nuggets soraiban Daniels 28-cal, Jokić közel járt a tripla duplához (11-10-8).

A Dallas elleni vereséget követően második találkozóját már megnyerte a Lakers, amely a hazai Orlandót gyűrte le. A Toronto–Houston meccsen a koronavírusból nemrég kigyógyult Russell Westbrook is pályára lépett, és 10 pontot jegyzett, a legjobb Harden 24-et és 10 gólpasszt írt be.

NBA, felkészülési mérkőzések: Philadelphia–Memphis 90:83, Boston–Oklahoma 84:98, Toronto–Houston 94:83, Orlando–LA Lakers 112:119, Sacramento–Milwaukee 123:131, Utah–Miami 101:99, San Antonio–Brooklyn 119:124, Washington–LA Clippers 100:105, New Orleans–Denver 119:104.