ÓBECSE

A Vrebalov Agrar diadala

Véget ért Óbecsén az Újfaluban a hagyományos kispályás labdarúgótorna, amelyet Óbecse község sportszövetsége, a Testvériség-Egység helyi közösség, valamint Barta Ottó szervezett. A torna fő célja ezúttal is az volt, hogy a környező települések csapatai barátkozzanak, új ismeretségek köttessenek, és tapasztalatokat cseréljenek. Tizenkét napon át folytak a mérkőzések az újfalui focipályán, ami szép számú közönséget vonzott a lelátókra. A legjobb csapatnak járó trófeát a törökbecsei Vrebalov Agrar szerezte meg, amelynek tagjai Törökbecsén, Bácsföldváron, Bocsáron, Beodrán és Karlován, valamint Kumánon edzenek és játszanak. A bajnokcsapatból Miodrag Pelengićet, a bácsföldvári Vojvodina tagját választották meg a legjobbnak, a legjobb kapus Isidor Milovanov lett, a legjobb csatárnak járó címet pedig Buletin Durmiši érdemelte ki, aki kilenc alkalommal vette be az ellenfelek kapuját. A másik döntős a zsablyai, nádaljai, bácsföldvári és óbecsei játékosok alkotta Young Boys volt, a képzeletbeli dobogó harmadik fokára pedig az elmúlt két év bajnoka, a Fortuna Sukur Metal állhatott fel.

Ugyanezen a pályán 8-án és 9-én a fiatal futballisták léptek fel. Először a 2010-ben születettek és náluk fiatalabbak mérték össze erejüket, míg csütörtökön a 2007-es korosztály részére szervezték meg a versenyt.