SZUPERLIGA

A bajnok is kipipálva!

A topolyai TSC már harmadik a Szuperligában

ZENTA: TSC–Crvena zvezda 2:1 (2:0)

Városi stadion, 2500 néző, vezette: Minaković (Újvidék). Gólszerzők: Varga a 13., Lukić a 18., illetve Milunović a 78. percben.

TSC: Filipović, Varga, Tomanović, Tumbasević, Szilágyi (Galić, 90.), Zec (Ponjević, 90.), Đurić (Duronjić, 55.), Antonić, Babić, Grabež, Lukić (Skopljak, 71.).

Crvena zvezda: Borjan, Gajić (Gobeljić, 64.), Jovičić, Degenek, Pankov, Ivanić (Vulić, 64.), Babić, Tomané, Nikolić (Radulović, 71.), Gavrić (Simić, 64.), Vukanović.

A Nélküled című nótával és tűzijátékkal kezdődött a topolyai TSC és a belgrádi Crvena zvezda zentai találkozója, minderről pedig még drónfelvétel is készült. A telt házas mérkőzés valódi futballünnep volt a Szuperliga hétvégi fordulójában. A párharc 6. percében a TSC már meg is mutatta, hogy nem ijedt meg a bajnoktól: Tomanović csapatkapitány távoli lövése épphogy elsuhant a kapu mellett. A Zvezda ellentámadásba lendült, de a belgrádiak nem sokáig örülhettek: a 13. percben Đurić beadására Varga érkezett ellenállhatatlanul, s fejesével máris megszerezte a vezetést a topolyaiaknak. A 18. percben Lukić szabadrúgása megpattant a sorfalon, a labda pedig a hálóban kötött ki. A két gyors gól láthatóan meglepte a bajnokot, az első félidőben különösebb veszélyt sem Tomané, sem Vukanović nem jelentett Filipović kapujára. A második játékrész elején a Zvezda-szurkolók ünneplése vitte a show-t, s ezzel csapatuk is új életre kelt. Helyzetek ekkor már mindkét oldalon adódtak, a 78. percben Milunović gurított közelről a kapuba. A hajrában a piros-fehérek uralták a meccset, de az egalizálás már nem jött össze az éllovasnak.

Szuperliga, a 29. forduló: Proleter–Javor 2:2, TSC–Crvena zvezda 2:1, Radnik–Radnički 2:4, Rad–Voždovac 0:2, Napredak–Mladost 1:0, Mačva–Spartacus 1:4, Inđija–Vojvodina 2:0.