2024. április 27., szombat
NÉMET LABDARÚGÁS

A Hertha megviccelte Gulácsiékat

Marko Grujić korai gólja hideg zuhanyként érte a lipcseieket (Fotó: Beta/AP)

Kisebb meglepetésre csupán 2:2-es döntetlenre volt képes a Leipzig hazai pályán a Hertha ellen, így nem tudta utolérni a tabellán második Dortmundot. Gulácsi Péterék már a kilencedik percben kapituláltak, a szerb Grujić ügyesen tette bele a lábát Plattenhardt bal oldali szögletébe. Negyedórával később Klostermann hasonlóan, szöglet utáni fejessel egyenlített. A második félidő derekán a Bikák nehéz helyzetbe kerültek, miután Halstenberg második sárgával kiállíttatta magát, ám a házigazda így is meg tudta fordítani az állást (Schick, 68.). A hajrában aztán mégis kellemetlen meglepetés jött a hazaiaknak, Lookman buktatta a jobb szélen tizenhatosba törő Cunhát, Piatek lapos, precíz büntetőjével szemben Gulácsi tehetetlen volt.

Német bajnokság, a 28. fordulóban: Leipzig–Hertha 2:2, Augsburg–Paderborn 0:0, Düsseldorf–Schalke 2:1, Hoffenheim–Köln 3:1, Union–Mainz 1:1. Az élcsoport: Bayern 64, Dortmund 57, Leipzig 55 pont stb.