2024. április 27., szombat
NBA

Másodszor verve a címvédő

Anunoby kiváló védekezése kevés volt a Jokerék ellen (Fotó: Beta/AP)

A Los Angeles Clippers otthonában elszenvedett súlyos vereség után a bajnoki címvédő Torontót fogadták Nikola Jokićék az NBA alapszakaszában. A Denverre ráfért, hogy egy lehetséges bajnok elleni sikertelen eredmény után kivágja a rezet egy hasonló kaliberű gárdával szemben, és ez most össze is jött a keleti főcsoportban második helyen álló Raptors ellen. A Nuggets 40 pontot szórt az első negyedben (40:32), és bár a klasszisokkal teletűzdelt vendégek csak a mérkőzés utolsó perceiben adták be a derekukat (133:118), a Pepsi Center közönségének öröme nem volt veszélyben, Jokićék folyamatosan tartották az előnyt. A Denver idén kettőből kétszer megverte a Torontót. A zombori néhány szürkébb egyéni teljesítmény után ismét villogott, és 23-18-11-es tripla duplát hozott össze. A vendégek legjobbja a hatalmas védőmunkát is produkáló OG Anunoby volt, aki 32 pontja mellett nem kevesebb, mint 7 labdát szerzett, de a házigazdának ez is bőven belefért.

A Sacramento folytatta reménykeltő felzárkózását a playoffhelyezésért futott versenyben, a Detroitot fogadó Kings 106:100-as diadalt aratott úgy, hogy az első negyedben percek alatt 21 pontos hátrányt szedett össze (6:27), majd ezt fokozatosan ledolgozta, és fordított. A szerbek közül ezúttal a 15 pontos Bogdanović volt a jobb, Bjelica 7-ig jutott.