2024. április 27., szombat
NBA

A hét játékosa irányított

Jokić és Aldridge, a Spurs rutinos magasembere (Fotó: Beta/AP)

A múlt hét legjobb nyugati játékosának választották meg az NBA-ben Nikola Jokićot, aki nem akármilyen denveri fordításnak volt ismét az egyik főszereplője. A San Antonio a harmadik negyedben 23 ponttal (63:86) is vezetett a Pepsi Centerben, ám a Nuggets sokadszor bizonyította, hogy komoly hátrányban sem tesz le a győzelemről. A házigazda már a periódus végéig ledolgozta a lemaradás nagy részét (89:93), majd a zárónegyedben néhány euforikus perc során fordított, és viszonylag simán nyert (127:120). Jamal Murray 26, Paul Millsap 22 pontot termelt, a zombori 19 pontja mellé 13 gólpasszal teljesített dupla duplát (19-8-13).

A Milwaukee állította meg a Sacramento 3 meccses győztes szériáját, a Bucks Giannis Antetokounmpo hiányában is legyűrte (123:111) a jó formában lévő Kingset. Bogdanovićék győzelmi esélyei csak az utolsó negyedben szálltak el a ligaelső otthonában, a remekül triplázó (18/42) házigazda Bledsoe és Middleton (28-28) vezetésével vitte dűlőre a dolgot. A vendégeknél ezúttal Barnes (23) volt a leghatékonyabb, Bogdan és Bjelica egyaránt 16 pontig jutott.