2024. április 27., szombat

A görög szörnyé az első főpróba

Először találkozott az NBA alapszakaszában az a két gárda, amely az eddig mutatottak alapján jó eséllyel a nagydöntős párharcot vívja majd. A toronymagas keleti éllovas Milwaukee (24/4) és a hasonlóan fölényes nyugati listavezető Lakers (24/4) a Bucks otthonában nézett farkasszemet, és hamar kiderült, hogy bár Giannis Antetokounmpo egyedüli szupersztár a Milwaukee-nál, a túloldali LeBron JamesAnthony Davis All Star-duónak így is meggyűlhet a baja a „görög szörnnyel”. A Milwaukee gyorsan komoly előnyt alakított ki, ami a második periódus derekán 21 pontnál tetőzött (54:33, félidőben 65:46). Ezután Jamesszék szívósan küzdöttek a visszakapaszkodásért, de a Bucks folyamatosan kontrollálta az eredményt, végül 111:104-re nyert. Az MVP-esélyes Antetokounmpo még a triplavonalon túlról is pazarul dobott (5/8), összesen 34 pontot termelve, csapattársai is kitettek magukért, Hill 21-et szórt, Brook Lopez klasszis védőmunkát tett a sikerbe (10 pont, 4 labdaszerzés, 3 blokkolás). A Lakers veresége a kevés színvonalas egyéni teljesítményben keresendő, támadásban gyakorlatilag négy „tavi” volt a pályán. Davis 36-10-5-tel, a finom kezű Danny Green 7 triplából 21 ponttal, James 21-12-11-es tripla duplával, Caldwell-Pope 18 ponttal zárt, a többiek elvétve szereztek kosarat.

Rapszodikus nyugati derbit játszott a főcsoportmásodik Los Angeles Clippers és a negyedik Houston. A meccsen nem kevesebb, mint tizenhétszer váltották a vezetést a felek, és végül a vendég Rockets örülhetett. James Hardenék négy és fél percnél 113:107-re voltak lemaradva, ám innen kevesebb mint három perc alatt 15:0-s futással eldöntötték a találkozót. A Clippersnél a George (34)–Leonard (25) páros vitte a prímet, a Houstonnál Russell Westbrook szárnyalt (40-10-5), Harden 28 pontig és 10 asszisztig jutott.