2024. április 27., szombat
XXIV. NŐI VILÁGBAJNOKSÁG

Tovább tart a szárnyalás

Szerbia Németországot is legyőzte, Magyarország kikapott Franciaországtól

Folytatta bravúros szereplését a Japánban zajló, olimpiai kvalifikációs női kézilabda-világbajnokságon Szerbia. Ljubomir Obradović csapata Dél-Korea után a jóval esélyesebbnek vélt Németországot is megverte (29:28), így az utolsó forduló eredményeinek szerencsés alakulásával a lányok akár még az elődöntős helyet is elcsíphetik, de mindenképp reális lett az a forgatókönyv, hogy benne lehetnek az első hétben, s ez a pozíció indulási jogot ér a márciusi olimpiai kvalifikációs tornán.

Korántsem ijedtek meg a szerb lányok a csoportelső németektől. Az első félidő bő gólterméséből a tornán eddigi legjobb meccsét hozó beálló, Dragana Cvijić a szünetig 4-gyel (összesen 7) vette ki a részét, Željka Nikolić révén a jobbszél is hatékony volt, Slađana Pop-Lazić, Jovana Stoiljković és a csapatkapitány Jelena Lavko pedig átlövésekből voltak életveszélyesek. A legjobb pillanatokban Szerbia 5-tel vezetett (12:7), de a németek faragtak a hátrányon, Szerbia 19:17-tel ment pihenőre. A német lendület egy darabig még kitartott, és a jóval keményebb védekezést hozó második félidőben inkább már a szerb lányoknak kellett kapaszkodni, de egynél több góllal sosem voltak lemaradva, Katarina Tomašević többször is kulcspillanatban hárított. Az idegtépő végjátékban aztán Szerbia 28:28-ra egyenlített, majd jó védekezés után az utolsó támadást vezethette. A felelősséget Lavko vállalta, akinek a betörésekor hetest érően szabálytalankodtak a németek. Másodpercekkel a meccs vége előtt a győzelem Kristina Liščević kezében volt, aki nem hibázott a büntetővonalról, Szerbia második középdöntős sikerét aratta.

Magyarország a 13. helyért játszott a középdöntőről lemaradó, címvédő Franciaországgal. Kim Rasmussen csapata egy félidőig tartotta a lépést, sőt a játékrész nagyobb részében vezetett is (a szünetben 12:12), ám a második félidőben a franciák 9 gólon tartották Kovacsicsékat, és 5 góllal, 26:21-re nyertek. A magyarok így a torna 14. helyét szerezték meg. A legutóbbi Eb-n hetedik gárda akkor jut ki a márciusi olimpiai selejtezőre, ha a tavalyi kontinenstorna 2–6. helyezettjei, vagyis Oroszország, Hollandia, Norvégia, Svédország és Románia közül legalább négy válogatott kivívja az olimpiai szereplést, illetve a selejtezőn való részvétel jogát a vb-n.

Eredmények, középdöntő, 2. forduló, I. csoport: Szerbia–Németország 29:28, Dánia–Hollandia 27:24, Norvégia–Dél-Korea 36:25.