Az a harmadik negyed…

Harmadik mérkőzését vesztette el az Euroligában a Crvena zvezda, amely ezúttal Belgrádban a Barcelonával szemben maradt alul (65:73). Sokadszorra fordult elő az utóbbi időszakban, hogy Milan Tomić együttese számára a nagyszünet utáni negyed bizonyul balsorsúnak: a Zvezda jól kezdett, már 33:20-ra is vezetett, ám az előzetesen is esélyesebbnek vélt rivális innen nagyot fordított – a szünet előtt 13:3-as szériát produkáltak Hanga Ádámék (36:33), majd a következő tíz percet a montenegrói–spanyol Mirotić (21 pont) vezetésével 24:13-ra nyerték (49:57), ami után a Zvezdának már nem volt visszaút. A piros-fehérek soraiból hiányoztak a kiugró egyéni teljesítmények, a legjobb Gist is csak 10 pontig jutott.

A női Euroligában második meccsét is megnyerte a Sopron, amely ezúttal a jó nevű Fenerbahçét múlta felül izgalmas végjátékban, 62:60 arányban.

NBA

Giannisé az első

Két nagy rangadót játszottak múlt éjjel az NBA-ben. Az idén bajnokesélyessé erősödött Clippers a sérültekkel sújtott Golden State otthonában 141:122-re nyert, többek között egy brutális, 46 pontos harmadik negyeddel. Három szupersztár lépett parkettre Houstonban, ahol Antetokounmpoék 16 pontos lemaradásból (75:59) fordítva 117:111-re verték a Hardennel és a nyáron érkezett Westbrookkal felálló Rockets-t. A görög fenomén a nagy diadal során 30 ponttal, 13 lepattanóval és 11 assziszttal elérte a szezon első tripla-dupláját, a házigazdánál Westbrook 24-16-7-tel, Harden 19-7-14-gyel zárt.