2024. április 27., szombat
ÚSZÁS

Hosszú arannyal zárt

A 200 méter pillangó után a 200 méter vegyest is megnyerte Hosszú Katinka az úszó világkupa berlini állomásán. A magyar szuperklasszis 2:10,38 másodperces eredménnyel fejezte be a futamot, ami bő két tizeddel volt gyorsabb, mint a második japán Omoto Rika ideje (20:10,61). A szám fináléjában Jakabos Zsuzsanna is érdekelt volt, neki azonban – a 200 pillangó ezüstjével ellentétben – nem jött össze az érem, a 2:14,63 a negyedik helyre volt elegendő. Jakabos azonban így sem maradt medál nélkül vasárnap este, hiszen a 100 méteres pillangó döntőjében rendkívül szoros versenyben ezüstöt nyert 59,10 másodperccel, két századdal verve a német Aliena Schmidtkét, Angelina Kohler aranya (58,83) kicsit távolabb volt.

A fiúk közül Verrasztó Dávid 4:16,04-es idővel ezüstérmes lett a 400 méteres vegyesúszásban a japán Ikari Juki (4:13,87) mögött, Milák Kristóf pedig egy 200 gyorson elért bronzéremmel (1:47,73) zárta a berlini világkupa-állomást.