2024. április 27., szombat

A törökök is bedarálva

Veličković oroszlánrészt vállalt a fordításból (Fotó: Beta/AP)

Nagy fordítás után, 14 pontos lemaradásból nyert a Partizan az Eurokupa 2. fordulójában. Andrea Trinchieri gárdája első hazai meccsén a török Tofas együttesét verte 93:80 arányban, és hibátlan maradt a sorozatban. A vendégek kezdtek jobban Belgrádban, kétszámjegyű különbséggel mentek az első pihenőre (15:27), amely a második negyedben 14 pontra nőtt (15:29). Egy ideig még nem tudott lényegesen közelebb jönni a Partizan, ám a negyed utolsó perceire a Zagorac vezette fekete-fehérek összekapták magukat, a nagyszünetben pedig már csak 4 pont volt köztük (30:22, 45:49). A harmadik játékrész végére megvolt az egál (21:17, 66:66), az utolsó tíz perc során pedig a belendülő veterán Veličković segítségével megtört a törökök ellenállása (27:14). Zagorac 26, Veličković 15 pontot dobott, Walden 12 pontja mellé 7 gólpasszt osztott ki.

Trinchieri szerint csapata megérdemelte a győzelmet. „Akkor sem adtuk fel, amikor nagy hátrányban voltunk. Az első félidő nagy részében minden rosszul ment, de a második félidőre összeálltak a kockák” – fogalmazott az olasz tréner. Elárulta, hogy egy hónapja nem játszottak hazai közönség előtt, ami közrejátszott a kezdeti megilletődöttségben.

Az Euroligában a Crvena zvezda ma este 19 órakor fogadja a Fenerbahcét.