2024. április 27., szombat
FÉRFI VB

Továbbra is veretlenül

A szerb válogatott a második fázisban is folytatja magabiztos menetelését a Kínában zajló férfi kosárlabda-világbajnokságon, Aleksandar Đorđević tanítványai tegnap Puerto Rico felett arattak könnyed győzelmet (90:43).

Nikola Jokić 14 kosara mellett 10 lepattanót szedett össze (Fotó: Beta/AP)

A Sasok az első pillanattól fogva érvényesítették akaratukat, végig nyomás alatt tartották az ellenfelet. A mérkőzés elején Boban Marjanović nyújtott kiemelkedő teljesítményt, már az első negyedben 10 pontig jutott. A szerbek lendülete a folytatásban sem lankadt, a kemény, magabiztos védekezés lehetővé tette, hogy látványos egyéni akciókkal próbálkozzanak. Az utolsó negyedre 40 pontos előnybe kerültek, kezükben tartották a mérkőzést, alkalmuk volt eddig keveset látott figurákat is gyakorolni. A csapat legeredményesebbje Nemanja Bjelica volt, aki mindössze 17 percet töltött a pályán, de ez alatt a rövid idő alatt is 18 pontot és 6 lepattanót szerzett. A mérkőzés legértékesebb játékosának Marjanovićot választották meg (16 pont, 4 lepattanó).

A szerb csapatra vasárnap rangadó vár, közép-európai idő szerint 14.30-tól Spanyolországgal játszanak.

Eredmények, II. csoportkör, 1. forduló, I csoport: Lengyelország–Oroszország 79:74, Argentína–Venezuela 87:67. Az állás: Argentína 8, Lengyelország 8, Oroszország 6, Venezuela 6 pont. J csoport: Szerbia–Puerto Rico 90:47, Spanyolország–Olaszország 67:60.